746.ŞEB-İ ARUS MEVLANA VE KAPADOKYA KÜLTÜR TURU

%0

Aydın Çıkışlı

12 Aralık / 2 Gece 4 Gün

TL

TL


1.Gün:12 ARALIK 2019 PERŞEMBE

22.00  Nevzat Biçer Parkı önünden veya eski otogardan hareket                                          

GÜZERGAHIMIZ  AYDIN-NAZİLLİ-DENİZLİ- DİNAR ÜZERİ AKŞEHİR-KONYA

2.Gün:13 ARALIK 2019 CUMA

07.00 veya 08.00  Meram Bağlarındaki 3*  Sema Hotel’e varış. Burada limitsiz çay eşliğinde açık büfe sabah kahvaltısı ardından kokartlı rehber eşliğinde Konya turumuz başlıyor. Çarşı merkezinde alışveriş imkanı, Alattin Tepesi, Alattin Camii, İnce Minareli Camii,  Karatay Müzesi, EN ÖNEMLİSİ  MEVLANA  TÜRBESİ, Şems-i Tebrizi Türbesi  göreceğimiz yerler arasındadır. Tüm bu gezilerimizin ardından otelimize geri dönüp akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğimiz sonrasında 20:00’da  Başlayan 746. HZ.MEVLANA’YI ANMA TÖRENLERİ’Nİ huşi içinde seyrediyoruz. Bu eşsiz seyrimizin ardından konaklama için otelimize geri dönüş yapıyoruz. www.otelsema.com.tr

3.Gün:14 ARALIK 2019 CUMARTESİ

Sabah  07:00 uyandırma. Açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08:00’da otelimizden ayrılıyoruz ve Aksaray’a varıyoruz. Orhan Ağaçlı (Melendiz) veya başka bir dinlenme Tesislerinde ihtiyaç molası ardından Ihlara Vadisi’ne varıyoruz ve gezimize başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Ağaçaltı Kilisesi, Pürenliseki Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Kokar Kilise, Sümbüllü Kilise ve 14 km uzunluğunda ki kanyon görüldükten sonra aracımıza geri dönüyoruz. 45 km uzaklıktaki Kaymaklı yer altı şehrine gidiyoruz .  Kaymaklı yer altı şehri görüldükten sonra aşağıdaki detayları yazılı olan yerleri gün içinde gezip görmeye çalışacağız.

İlk durağımız Göreme Açık Hava Müzesi’dir. Göreme Açık Hava Müzesi gezimizin ardından rotamızı Paşabağ’a çeviriyoruz. Paşabağ’da Şapkalı Peri Bacaları arasında gezintilerimizi yapıyor ve serbest alışveriş zamanımızı değerlendiriyoruz. Öğle saatlerinde Avanos kasabasında  Uranüs Restaurantında öğle yemeğimiz için mola veriyoruz.(Çorba-Pilav-Çömlek Kebabı-Tatlı-Su-Kola veya Fanta) Yemek sonrası serbest gezilerimizi yapıyoruz. Kapadokya bölgesine özgü çömlek atölyelerinde çömlek yapımını görüyor ve onix  taşı  mağazalarını geziyor sonra Devrent Vadisi’ne geçiyoruz.  Diğer ismi Hayal vadisi olan Devrent’te hayal gücümüzü zorlayacak gezimizi sürdürüyoruz. Göremediğimiz  Zelve  Ortahisar- Uçhisar  görüldükten sonra akşam saatlerinde  5* Dinler  Hotel’e varıyoruz.  Açık  büfe akşam  yemeğimizi alıyoruz.  Konaklama otelimizdedir,  içecekler ekstradır. Akşam yemeğinin ardından muhteşem Türk Gecesine katılacağız.(ekstra). Türk Gecesi  ardından otelimize geri dönüş ve konaklama otelimizdedir. (Ayrıca balon turu isteyenlere hazırlayabiliriz extra.) http://urgup.dinler.com/   

 4.Gün 15 ARALIK 2019 PAZAR

Balon turları 120 euro ile 180 euro arasında değişiyor.  Saatleri de sabah 4.30 ile 8.00 arasındadır. balon hizmetleri arasında ;  otelden alınış-otele bırakılış, sıcak içecek ve atıştırmalık ikramları vardır.  Toplam uçuş saati 3 saattir. Uçuş sigortası ücrete dahildir. Uçuş sonu kutlaması alkolsüz şampanya seremonisi vardır. Hatıra amaçlı sertifika ya da madalya verilmektedir.

 07:00 uyandırmanın ardından 07:30-09:00 arasında otelimizde açık büfe kahvaltımızı yapıyoruz ve otelimizden ayrılıyoruz. Yolumuz üzerindeki 3 Güzelleri görüp fotoğraf çekip yolumuza devam edeceğiz. Konya’ya varmadan  Obruk Gölünü  göreceğiz.  Obruk Gölü’nün oluşumu konusunda bölge halkında  ağırlıklı olan inanış göktaşı düşmesidir.  Derinliği yaklaşık 30 metreyi bulan Obruk gölü, Beyşehir gölünden yeraltı sularıyla besleniyor. 
 İlk olarak extra öğle yemeğimiz için Konya’da   mola veriyor Haci Şükrü, Havzan veya Konya mutfağında ekstra öğle yemeği ardından,  Beyşehir’e doğru hareket ediyoruz. Çok köklü bir geçmişe sahip olan Konya-Beyşehir adeta bir açık hava müzesi gibidir. İlçede görülebilecek bir çok tarihi  eser ve kalıntı bulunmaktadır. Bunların başlıcası Eşrefoğlu Camiidir. Eşrefoğlu Camii, 46 ahşap sütun üzerinde yükselir. Sütunlar meşe ağacı odunudur ve inşa edilmeden önce 6 ay suda bekletilmiştir.6 metre yüksekliğinde, çini mozaik ile kaplı çok görkemli bir mihraba sahiptir. Anıtsal bir taç kapısı vardır. Minberi tamamen ceviz ağacından, oymalı ve çatmalı tutkalsız yapılmıştır. İnanılmaz bir düzgünlük ve incelikte yapılan minber geometrik şekiller ve bitkisel bezemelerle kaplıdır. Caminin tavanı renkli kalem işi süslemelere sahiptir. Özellikle konsollardaki kök boyalı motifler dikkat çekicidir. Eşrefoğlu Camii, Selçuklu Ulu Camiilerinde Görülen şu özelliklerin tamamını barındıran tek örnektir: Çoğul ahşap sütunlu, tavanı tamamen ahşap ve kalem işçiliği ile süslenmiş, minber tamamen ahşap ve kündekari tekniği ile yapılmış, mihrabı çinilidir. Mevlana törenlerinden sonra görülmesi gereken en önemli yerdir. Eşrefoğl Camii gezisi ardından yolumuza devam ediyor rotamızı Isparta’ya doğru çeviriyoruz.  Burada Eğirdir Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Eğirdir Gölü Isparta ili sınırları içerisinde yer almakta ve göller bölgesinin en büyük doğal zenginliklerinin başında gelmektedir. Yüzey rakımı 917 M olup alanı 482 M2’dir. Eğirdir Gölü’nün muhteşem manzarası eşliğinde ekstra akşam yemeği  ( Balık ve deniz mahsülleri ürünü menüsü önerimizdir.) Yemeğimiz sonrası Isparta şehir merkezine geliyoruz . Burada Rosella Kozmetikte alışveriş imkanımız vardır. Alışverişimiz ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor. Güzergahımız: Dinar-Denizli-Nazilli üzeri Aydın’a varış. 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 3* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama
 • 5* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama
 • Araç İçi Soğuk İkramlar
 • Ulaşım
 • Rehberlik
 • TÜRSAB Seyahat Sigortası
 • Şeb-u Arus Tören Biletleri (Akşam Seansı)
 • Gün Kapadokya’da Alınan Öğle Yemeği

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler 

 • Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ve 4. Gün Öğlen Yemekleri
 • Dönüşteki Akşam Yemeği
 • Türk Gecesi
 • Kişisel harcamalar

 NOT : KAPADOKYA BÖLGESİ ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ TOPLAMDA KİŞİ BAŞI 250 TL’Yİ BULMAKTADIR. 18 YAŞ ALTI ÖĞRENCİLER, 65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZDİR.  DİĞER KİŞİLERİN 70 TL KARŞILIĞINDA 1 YILLIK MÜZE KARTI ALMASINI ÖNERİYORUZ.          

 39LUK ARAÇ:

Tek Kişilik Odada Tur Ücreti

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücreti

 

Üç Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücreti

 

  31LİK ARAÇ:

Tek Kişilik Odada Tur Ücreti

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücreti

 

Üç Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücreti