Batıdan Doğuya Karadeniz Turu Batum Dahil

%15

Aydın Çıkışlı

13 Temmuz/ 7 Gece 9 Gün

2105 TL

1795 TL


 Aydın/Kuşadası Çıkışlı Batıdan  Doğuya  Karadeniz Kültür Turu
Batum Turu Dahil
Lüks ve Merkezi Otellerde Konaklama Farkı İle

13 Temmuz Cumartesi
20:30 Aydın Eski Şehirlerarası Otogarı’ndan 21:30 Kuşadası minibüs duraklarından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.
Gidiş Güzergah:  Nazilli, Aydın,Kuşadası, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa, Orhangazi, Bolu, Abant Gölü, Çaycuma, Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Rize, Arhavi-Hopa Sarp Sınır Kapısı, Batum.
Geri Dönüş Güzergahı: Sarp  Sınır Kapısı Hopa-Rize- Trabzon- Giresun Ordu- Samsun, Amasya, Ankara, Afyon, Nazilli,Aydın, Kuşadası.

14 Temmuz Pazar
Bolu’ya varış. Burada Avrupa’nın en büyük AVM’si olan Highway Outlet’de sabah kahvaltısı (ekstra)
Kahvaltımız ardından Bolu Abant Gölü’ne gidiş. Abant Gölü Bolu’nun 34 kilometre  güney batısında bulunan,çam köknar ağaçları  baskın olduğu bir tabiat parkı içinde yaklaşık 1350  metre  yükseklikte, Büyük Abant oteli, Abant Gölü, Abant otel,  Ardından Abant  gölü ziyareti ve Yeniçağ, Mengen,Devrek’e  doğru  gezimize başlıyor, ünlü bir  baston  atölyesine konuk oluyor ve baston  yapımının   inceliklerini  öğreniyoruz. 
Bartın üzerinden Amasra’ya ulaşıyoruz. Çeşm-i Cihan(Dünyanın Gözleri) olarak bilinen Amasra Kalesi,Kaymakamlar Müzesi ve çevre gezisinin ardından Amasra’da Ekstra Öğle Yemeği. (Balık ve  Salata Tavsiye Edilir) Akşam saatlerinde Safranbolu’ya varış. Safranbolu’da Safran Tat’da sinevizyon ile yapılan tanıtımdan sonra Arasta Çarşısı-Kaymakamlar evini geziyoruz. Ardından günü tamamlayıp konaklama için otelimize dönüyoruz. Konaklama 4 yıldızlı Aygür Otelde.
http://www.aygurhotel.com/

15 Temmuz Pazartesi
07:00  Uyandırma. 08:00 Safranbolu’da açık büfe sabah kahvaltısı ardından Kastamonu çevre gezisini yapıp Erfelek üzerinden Sinop’a geçiyoruz.Burada  Tarihi Sinop Ceza evi ve Kalesini gezip kısa bir serbest zaman buluyoruz.

Ardından Türkiye’de tek fiyord koyu olan Akliman orman içindeki fiyord koyu(Hamsilos: Hamsilos Koyu aslında jeolojik, ve coğrafi bir terim olan bir "fiyord". Wikipediaya göre: "Fiyord buzulların oluşturduğu vadilerin deniz suyu ile dolmasıyla oluşan dik yar ve kayalıkların arasındaki dar deniz koycuklarına verilen isimdir. Norveççe fjord kelimesinden gelir. Dar koylar, buzullar tarafından aşındırılmış ve deniz seviyesinin çok altındaki taban, deniz yüzeyinin bayağı altına kadar devam eden dik duvarlar, kara tarafında ve ortada deniz tarafına göre daha çok olan derinlik ve açık deniz ile bağlantı fiyordların tipik özellikleridir.) gördükten sonra ekstra serbest öğlen yemeği ( Arzu edilirse Teyze’nin yerinde eşsiz lezzette ki Sinop Mantısı ve çiğ böreğinden oluşan öğlen yemeği ayarlanabilir) molası ardından Gerze-Bafra üzerinden Samsun’a ulaşıyoruz.
Görülmesi Gereken Yerler: Atatürk Müzesi, Gazi Müzesi, Samsun’a  ulaştığımızda Heninrich Kripplle’in  ünlü  Atatürk  Heykeli’ni,  İlk  Adım Anıtı’nı  Atatürk’ün  Samsun’a  Çıktığı   Bandırma  gemisini  fotoğraflıyoruz.  Akşam  saatlerinde   konaklama için Samsun’daki  otelimize geliyoruz. Konaklama 4 yıldızlı Simisso Otelde(Eski Yafeya Otel)

16 Temmuz Salı
07:00 Uyandırma 08:00 Açık büfe sabah kahvaltısı ardından Terme, Çarşamba, Perşembe, Ordu, Giresun, Trabzon üzeri Rize’ye Varış. ( Gidişte Ordu’da Boztepe. Teleferikle Çıkılacaktır. Teleferik ücreti ekstradır.)
Muhteşem sahili  ve vadileri kuşbakışı seyredip Giresun’a doğru  yol alıyoruz.  Giresun’a  vardığımızda  Giresun  Kalesi’ne çıkmak  için dolmuşlara biniyoruz. (Ekstra)
Topal Osman Anıtı’nı yakından görüyoruz. Muhteşem  Giresun  manzarasını izliyor ve fotoğraf  çekiyoruz.
Daha sonra Körfez Metin’de Akçaabat köftesi yenilecek (Ekstra)Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesi, Dünyaca ünlü Sümela Manastırı (Tadilat dolayısıyla uzaktan görülecektir) gidişteki zamanımıza göre gidilecek yerlerdir. Göremediğimiz yerler, Trabzon ve Giresun’da 1’er gece kalınacağından dolayı dönüş yolunda gezilecektir. 4 yıldızlı otelimize  varış ve yerleşme. Açık büfe akşam yemeği  ve konaklama Büyük Sümela Otelde. https://www.sumelaotel.com/

17 Temmuz Çarşamba
07:00 Uyandırma 08:00 Açık Büfe Sabah kahvaltısı ardından Ayder Yaylası’na hareket. Ayder Yaylası gezimiz ardından Fırtına Deresi’ne hareket. Fırtına Deresi’ne varış. Gezip görme imkanı. Tulum eşliğinde öğle yemeği (Ekstra).
Öğle yemeğimiz ardından Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Hopa Tur acentesinin ayarlamış olduğu araç ile Batum’a gidiş. Batum’da akşam saatlerine kadar serbest zaman. Akşam saatlerinde Batum`dan geri dönülecektir. Direkt olarak Hopa’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  4 yıldızlı Paluri ve Cihan otelde.
http://www.palurihotel.com/  https://www.hotelcihan.com.tr/

18 Temmuz Perşembe
07:00 Uyandırma. 08:00 Açık büfe sabah kahvaltısı ardından Otelden ayrılış. Rize ve Çaykara üzeri etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı bir vadinin ortasında yer alan Uzungöl’e çıkarken  gidişte Çaykur Fabrikasına uğrayıp çay bitkisiyle ilgili bilgi alıp alışveriş yapıyoruz. Rize bezleri alışverişi ve Ziraatçiler tepesini görme imkanı buluyoruz.
 Bu molanın ardından Uzungöl’e ulaşıyoruz Muhteşem göl manzarasının tadını çıkarıyoruz. Uzungöl’de Ekstra Öğle Yemeği ( İnan Tesisleri’nde. Tavsiyemiz: Tereyağında Alabalık, Mısır Ekmeği ve Meşhur Sütlaç). Öğle yemeğimizin ardından otelimize geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sürmene Bıçağı Almak İsteyenler için Dönüşte Durulacaktır. Sürmene’den Trabzon’a hareket. Trabzon’a varış konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Konaklama 4 yıldızlı Büyük Sümela Otelde.
https://www.sumelaotel.com/

19 Temmuz Cuma
07:00 Uyandırma. 08:00 Açık Büfe sabah kahvaltısı ardından, giderken göremediğimiz yerleri görmeye başlıyoruz. Dönüş yolu başlarında Giresun’a geliyoruz. Giresun Kalesi, Topal Osman görülecektir. Gezilerimiz ardından otelimize hareket edeceğiz. Akşam saatlerinde 4 yıldızlı otelimize varış ve yerleşme.Konaklama 4 yıldızlı Amazon Aretia otelde.
http://www.amazonaretiashotel.com/

20 Temmuz Cumartesi
08:00 Sabah kahvaltımızın ardından Ünye’ye ulaşıyoruz. Ünye merkezindeki Ünye Atatürk parkı serbest gezimizi yaparken Ünye’nin meşhur lezzeti simit ve çayı tatmanızı öneririz, Ordu, Perşembe, Çarşamba,Terme Samsun, Havza üzeri görülmeyen yerler gezilecektir. Akşam Saatleri Amasya’ya Varış. Konaklama 4 yıldızlı The Apple  otelde.
http://www.applegrup.com/

21 Temmuz Pazar
07:00 Uyandırma. 08:00 Açık büfe sabah kahvaltısı ardından otelden ayrılış.

Karadeniz turumuzun finalini Amasya tarihi ve turistik yerlerini gezerek yapıyoruz.Müze-Kent görünümü, doğal güzellikleri, 15 medeniyetin izleri, kayalara oyulan Kral Mezarları ve Su Kanallarıyla sizleri bekliyor. Arkeolojik bulgulara göre Amasya``nın 7500 yıl öncesine (M.Ö. 5500) kadar uzanan bir geçmişi vardır. O dönemden itibaren Hititlerden Perslere, Romalılardan Osmanlılara kadar çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.
Amasya,Çorum,Kırıkkale Ankara, Afyon,Denizli,Nazilli karayolu üzerinden Aydın ve Kuşadası’na varış. Bu tur toplamda 4550-4950 KM sürecektir.
Not: Acente veya rehber  gerekli görüldüğü durumlarda tur programına bağlı kalmak koşuluyla, programda değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden YUPA TUR kesinlikle sorumlu değildir.

Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz, ve diyoruz ki; 
Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.  

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon İçin
Aydın Ofis : 0256 213 07 01 Kuşadası Ofis: 0256 614 99 33

Aydın AVCI 0532 760 66 21 - 0549 414 14 41

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 7 Gece 3 veya 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Batum Turu
 • Bolu,Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri
 • Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri
 • Otobüsteki İkramlar
 • Otobüs İle Ulaşım
 • Rehberlik
 • TÜRSAB Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Ören Yeri ve Milli Parklar Giriş Ücretleri
 • Ekstar Kullanılan Minibüs Ücretleri
 • Otellerde Alınan İçecekler
 • Müze Kart 70 TL
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Bu program 6502 sayılı tüketici kanuna göre hazırlanmıştır.

Notlar
Turumuz kesin çıkışlıdır
Bu turlarımızda otobüste koltuk atlama sırası olacaktır
Tur için kontenjanımız 44 kişi ile sınırlıdır.
Kişi sayısına göre aracımız 27,31,39 veya 46 kişilik olacaktır.
B2 ve D2 belgeli, 2013 ve 2014 model araçlar kullanılacaktır.

 

 Tarihler  İki Kişilik Odada Kişi Başı   Tek Kişilik Oda  İlave Yatak 07-11,99 Yaş Arası Çocuk 03-6,99 Yaş Arası Çocuk 0-02,99  Yaş Arası Çocuk
 13 Temmuz 2019 1795.00 TL 2185.00 TL 1725.00 TL 1355.00 TL 545.00 TL Ücretsiz

Nakit ödemede vade farksız ve kredi kartı olmadan 5 eşit taksitle ödeme imkanını sizlere sunuyoruz.
1.Taksit 20 Şubat
2.Taksit 20 Mart
3.Taksit 19 Nisan
4.Taksit 20 Mayıs
5.Taksit 20 Haziran