Batum`lu Batıdan Doğuya Karadeniz Turu

%8

Aydın Çıkışlı

7 Gece 9 Gün

2450 TL

2250 TL


Aydın/Kuşadası Çıkışlı Batum`lu Batıdan  Doğuya  Karadeniz Kültür Turu
Lüks ve Merkezi Otellerde Konaklama Farkı İle

1.Gün: 03 Temmuz 2020 Cuma
20:30  Aydın Eski Şehirlerarası Otogarı’ndan 21:30 Kuşadası minibüs duraklarından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.Gidiş Güzergah:  Nazilli, Aydın,Kuşadası, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa, Orhangazi, Bolu, Abant Gölü, Çaycuma, Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Rize, Arhavi-Hopa -Sarp Sınır Kapısı, Batum.
Geri Dönüş Güzergahı: Sarp  Sınır Kapısı- Hopa-Rize- Trabzon- Giresun -Ordu- Samsun, Amasya, Ankara, Afyon, Nazilli,Aydın, Kuşadası

2.Gün: 04 Temmuz 2020 Cumartesi
Bolu’ya  varış. Burada Avrupa’nın  en büyük AVM’si olan Highway Outlet’de sabah kahvaltısı (ekstra). Kahvaltımızın  ardından Bolu Abant Gölü’ne gidiş. Abant Gölü Bolu’nun 34 kilometre  güney batısında bulunan,çam köknar ağaçları  baskın olduğu bir tabiat parkı içinde yaklaşık 1350  metre  yükseklikte, Büyük Abant oteli, Abant Gölü, Abant otel,  Ardından Abant  gölü ziyareti ve Yeniçağ,  Mengen, Devrek’e  doğru  gezimize başlıyor, ünlü bir  baston  atölyesine konuk oluyor ve baston  yapımının   inceliklerini  öğreniyoruz. 

Bartın üzerinden Amasra’ya ulaşıyoruz. Çeşm-i Cihan (Dünyanın Gözleri) olarak bilinen Amasra Kalesi, Kaymakamlar Müzesi ve çevre gezisinin ardından Amasra’da Ekstra Öğle Yemeği. (Balık ve  Salata Tavsiye Edilir) Akşam saatlerinde Safranbolu’ya varış.  Safranbolu’da Safran Tat’da sinevizyon ile yapılan tanıtımdan sonra Arasta Çarşısı-Kaymakamlar evini geziyoruz. Ardından günü tamamlayıp konaklama için otelimize dönüyoruz. Konaklama 4 yıldızlı Aygür Otel’de. www.aygurhotel.com

3.Gün: 05 Temmuz 2020 Pazar

07:00  Uyandırma. 08:00 Safranbolu’da açık büfe sabah kahvaltısı ardından Kastamonu’da Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi ve Şerife Bacı Anıtı’nı gördükten sonra Erfelek üzerinden Sinop’a geçiyoruz. Burada Tarihi Sinop Ceza evi ve Kalesini gezip kısa bir serbest zaman buluyoruz.  Ekstra serbest öğlen yemeği ( Arzu edilirse Teyze’nin yerinde eşsiz lezzette ki Sinop mantısı ve çiğ böreğinden oluşan öğlen yemeği ayarlanabilir.)Ardından Türkiye’de tek fiyord koyu olan Akliman orman içindeki fiyord koyu(Hamsilos: Hamsilos Koyu aslında jeolojik, ve coğrafi bir terim olan bir "fiyord". Wikipediaya göre: "Fiyord buzulların oluşturduğu vadilerin deniz suyu ile dolmasıyla oluşan dik yar ve kayalıkların arasındaki dar deniz koycuklarına verilen isimdir. Norveççe fjord kelimesinden gelir. Dar koylar, buzullar tarafından aşındırılmış ve deniz seviyesinin çok altındaki taban, deniz yüzeyinin bayağı altına kadar devam eden dik duvarlar, kara tarafında ve ortada deniz tarafına göre daha çok olan derinlik ve açık deniz ile bağlantı fiyordların tipik özellikleridir. Ardından Gerze-Bafra üzerinden Samsun’a ulaşıyoruz.
Görülmesi Gereken Yerler: Atatürk Gazi Müzesi, Samsun’a  ulaştığımızda Heninrich Kripplle’in  ünlü  Atatürk  Heykeli’ni,  İlk  Adım Anıtı’nı  Atatürk’ün  Samsun’a  Çıktığı   Bandırma  gemisini  fotoğraflıyoruz.  Akşam  saatlerinde   konaklama için Samsun’daki  otelimize geliyoruz. Konaklama 4 yıldızlı Simisso Otel`de(Eski Yafeya Otel) www.simissohotel.com.tr

4.Gün: 06 Temmuz 2020 Pazartesi
07:00 Uyandırma 08:00 Açık büfe sabah kahvaltısı ardından Terme, Çarşamba, Perşembe, Ordu, Giresun, Trabzon ‘a varış. ( Gidişte Ordu’da Boztepe. Teleferikle Çıkılacaktır. Teleferik ücreti ekstradır.) Muhteşem sahili  ve vadileri kuşbakışı seyredip Giresun’a doğru  yol alıyoruz.  Giresun’a  vardığımızda  Giresun  Kalesi’ne çıkmak  için dolmuşlara biniyoruz. (Ekstra) Topal Osman Anıtı’nı yakından görüyoruz. Muhteşem  Giresun  manzarasını izliyor ve fotoğraf  çekiyoruz.  Daha sonra Körfez Metin’de Akçaabat köftesi yenilecek (Ekstra) Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesi, Dünyaca ünlü Sümela Manastırı (Tadilat dolayısıyla uzaktan görülecektir) gidişteki zamanımıza göre gidilecek yerlerdir. Göremediğimiz yerler, Trabzon ve Samsun’da 1’er gece kalınacağından dolayı dönüş yolunda gezilecektir. 4 yıldızlı otelimize  varış ve yerleşme. Açık büfe akşam yemeği  ve konaklama otelde.
Otel opsiyonları:   Büyük Sümela Otelde.  www.sumelaotel.com
Zarha Mountain Resort Hotel  www.zarharesort.com          Arşen Hotel  www.arsenhotel.com

5.Gün: 07 Temmuz 2020 Salı

07:00 Uyandırma 08:00 Açık Büfe Sabah kahvaltısı ardından Ayder Yaylası’na hareket. Ayder Yaylası gezimiz ardından Fırtına Deresi’ne hareket. Fırtına Deresi’ne varış. Gezip görme imkanı. Tulum eşliğinde öğle yemeği (Ekstra).  Öğle yemeğimiz ardından Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Hopa Tur acentesinin ayarlamış olduğu araç ile Batum’a gidiş. ( Batum turu ekstradır ). Batum’da akşam saatlerine kadar rehber eşliğinde gezi. Telefeğe binme imkanı(ekstra) Akşam saatlerinde Batum`dan geri dönülecektir. (Batum turu fiyatına dahil olan hizmetler –Batum şehir gezisi + Rehberlik Tur otobüsü gidemediği için Batum`daki araç ve rehberlik ücretleri ekstra`dır. Batum’dan dönüşümüzde akşam yola çıkılacaktır.) Direk olarak Hopa’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  4 yıldızlı Paluri Otel`de. www.palurihotel.com

6.Gün: 08 Temmuz 2020 Çarşamba
07:00 Uyandırma. 08:00 Açık büfe sabah kahvaltısı ardından Otelden ayrılış. Rize’ye varıyoruz.  Rize bezleri alışverişi ve Ziraatçiler tepesini görme imkanı buluyoruz. Çaykara üzeri etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı bir vadinin ortasında yer alan Uzungöl’e ulaşıyoruz.  Muhteşem göl manzarasının tadını çıkarıyoruz. Uzungöl’de Ekstra Öğle Yemeği ( İnan Tesisleri’nde. Tavsiyemiz: Tereyağında Alabalık, Mısır Ekmeği ve Meşhur Sütlaç). Sürmene Bıçağı Almak İsteyenler için duruyoruz.Sonrasında  Sürmene’de yeni açılan Şölen çay fabrikası gezilecektir . Sürmene’den Trabzon’a hareket. Trabzon’a varış konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 
Otel opsiyonları:   Büyük Sümela Otelde.  www.sumelaotel.com
Zarha Mountain Resort Hotel  www.zarharesort.com          Arşen Hotel  www.arsenhotel.com

7.Gün: 09 Temmuz 2020 Perşembe
07:00 Uyandırma. 08:00 Açık Büfe sabah kahvaltısı ardından, giderken göremediğimiz yerleri görmeye başlıyoruz. Dönüş yolu başlarında Giresun’a geliyoruz. Giresun Kalesi, Topal Osman görülecektir. Sonrasında Ünye’ye, ulaşıyoruz. Ünye merkezindeki Ünye Atatürk parkı görülecektir. Ardından serbest zaman verilecektir. Serbest zamanda  gezinizi yaparken Ünye’nin meşhur lezzeti simit ve çayı tatmanızı öneririz. Perşembe, Çarşamba,Terme, Samsun güzergahından gezilerimiz ardından otelimize hareket edeceğiz. Akşam saatlerinde 4 yıldızlı otelimize varış ve yerleşme. Konaklama 4 yıldızlı Simisso Otelde(Eski Yafeya Otel) www.simissohotel.com.tr

8.Gün: 10 Temmuz 2020 Cuma
08:00 Sabah kahvaltımızın ardından Samsun’da göremediğimiz yerler görülecektir. Havza üzeri öğleden sonra Amasya’ya Varış.  Amasya tarihi ve turistik yerlerini geziyoruz. Müze-Kent görünümü, doğal güzellikleri, 15.yy medeniyetin izleri, kayalara oyulan Kral Mezarları ve Su Kanallarıyla sizleri bekliyor. Arkeolojik bulgulara göre Amasya`nın 7500 yıl öncesine (M.Ö. 5500) kadar uzanan bir geçmişi vardır. O dönemden itibaren Hititlerden Perslere, Romalılardan Osmanlılara kadar çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu gezilerimizin ardında otelimize gidiş ve yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelde.
Otel Opsiyonları:   4 yıldızlı The Apple Otel  www.applegrup.com
                            
 Lalehan Butik Otel  www.lalehanotel.com

9.Gün: 11 Temmuz 2020 Cumartesi
07:00 Uyandırma. 08:00 Açık büfe sabah kahvaltısı ardından otelden ayrılış. Karadeniz turumuzun finalini Amasya,Çorum,Kırıkkale Ankara, Afyon,Denizli,Nazilli karayolu üzerinden Aydın ve Kuşadası’na vararak yapıyoruz. Bu tur toplamda 4550 KM sürecektir.

Not: Acente veya rehber  gerekli görüldüğü durumlarda tur programına bağlı kalmak koşuluyla, programda değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden YUPA TUR kesinlikle sorumlu değildir.

Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz, ve diyoruz ki; 
Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.  

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon İçin
Aydın Ofis : 0256 213 07 01 Kuşadası Ofis: 0256 614 99 33

Aydın AVCI 0532 760 66 21 - 0549 414 14 41

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 7 Gece 3 veya 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri
 • Bolu, Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri
 • Ören Yeri ve Milli Parklar Giriş Ücretleri
 • Otobüs İçi Soğuk İkramlar
 • Otobüs İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • İlk Gün Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Batum Turu(110 TL)
 • Ekstra Kullanılan Minibüs Ücretleri
 • Müze Kart (70TL)
 • 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sigorta Ücret Farkı
 • Otellerde Alınan İçecekler
 • Yurtdışı Çıkış Harcı(50TL)

Bu program 6502 sayılı tüketici kanuna göre hazırlanmıştır.

Notlar
Turumuz kesin çıkışlıdır
Bu turlarımızda otobüste koltuk atlama sırası olacaktır
Tur için kontenjanımız 44 kişi ile sınırlıdır.
Kişi sayısına göre aracımız 27,31,39 veya 46 kişilik olacaktır.
B2 ve D2 belgeli, 2013 ve 2014 model araçlar kullanılacaktır.

  COVID-19 SEBEBİ İLE YAYINLANACAK KARARNAMEYE GÖRE TUR FİYATLARINDA GÜNCELLEMELER YAPILACAKTIR.

Karadeniz Turu 03 Temmuz / 11 Temmuz 2020 
İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücreti 2250 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücreti 2150 TL
Single Odada Kişi Başı Tur Ücreti 2480 TL
05-11,99 Yaş Arası Çocuk 1695 TL
03-4,99 Yaş Arası Çocuk 1265 TL
0-2,99 Yaş Arası Çocuk ÜCRETSİZ

Nakit ödemede vade farksız ve kredi kartı olmadan  5 eşit taksitle ödeme imkanı

1.Taksit 20 Şubat 2.Taksit 20 Mart 3.Taksit 19 Nisan 4.Taksit 20 Mayıs 5.Taksit 20 Haziran