Batum`lu Batıdan Doğuya Karadeniz Turu

%20

Aydın Çıkışlı

7 Gece 9 Gün

2775 TL

2225 TL


Aydın/Kuşadası Çıkışlı Batum`lu Batıdan  Doğuya  Karadeniz Kültür Turu
Lüks ve Merkezi Otellerde Konaklama Farkı İle

1.Gün: 16 Temmuz 2021 Cuma
19:30  Aydın Eski Şehirlerarası Otogarı’ndan 20:30 Kuşadası minibüs duraklarından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.Gidiş Güzergah:   Aydın,Söke, Kuşadası, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa, Orhangazi, Bolu, Abant Gölü, Çaycuma, Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Rize, Arhavi-Hopa -Sarp Sınır Kapısı, Batum.
Geri Dönüş Güzergahı: Sarp Sınır Kapısı- Hopa - Rize- Trabzon- Giresun -Ordu- Samsun, Amasya, Ankara, Afyon, Nazilli,Aydın, Kuşadası
710 km Aydın Bolu Takribi 8 saattir.

2.Gün: 17 Temmuz 2021 Cumartesi
Bolu’ya  varış. Burada Avrupa’nın  en büyük AVM’si olan Highway Outlet’de sabah kahvaltısı (ekstra). Kahvaltımızın  ardından Bolu Abant Gölü’ne gidiş. Abant Gölü Bolu’nun 34 kilometre  güney batısında bulunan,çam köknar ağaçları  baskın olduğu bir tabiat parkı içinde yaklaşık 1350  metre  yükseklikte, Büyük Abant oteli, Abant Gölü, Abant otel,  Ardından Abant  gölü ziyareti ve Yeniçağ,  Mengen, Devrek’e  doğru  gezimize başlıyor, ünlü bir  baston  atölyesine konuk oluyor ve baston yapımının inceliklerini  öğreniyoruz. 

Bartın üzerinden Amasra’ya ulaşıyoruz. Çeşm-i Cihan (Dünyanın Gözleri) olarak bilinen Amasra Kalesi, Kaymakamlar Müzesi ve çevre gezisinin ardından Amasra’da Ekstra Öğle Yemeği. (Balık ve  Salata Tavsiye Edilir) Akşam saatlerinde Safranbolu’ya varış.  Safranbolu’da Safran Tat’da sinevizyon ile yapılan tanıtımdan sonra Arasta Çarşısı-Kaymakamlar evini geziyoruz. Ardından günü tamamlayıp konaklama için otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.
Otel Opsiyonları: Aygür Otel www.aygurhotel.com  Park Otel Safranbolu www.parkhotel.com.tr 
175 km Bolu Bartın Takribi 3 saattir, 80 km Bartın Safranbolu Takribi 1 buçuk saattir.

3.Gün: 18 Temmuz 2021 Pazar
07:00  Uyandırma. 08:00 Safranbolu’da otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı ardından gezimize başlıyoruz. Kastamonu’da Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi ve Şerife Bacı Anıtı’nı gördükten sonra Erfelek üzerinden Sinop’a geçiyoruz. Burada Tarihi Sinop Ceza evi ve Kalesini gezip kısa bir serbest zaman buluyoruz.  Ekstra serbest öğlen yemeği ( Arzu edilirse Teyze’nin yerinde eşsiz lezzette ki Sinop mantısı ve çiğ böreğinden oluşan öğlen yemeği ayarlanabilir.)Ardından Türkiye’de tek fiyord koyu olan Akliman orman içindeki fiyord koyu(Hamsilos: Hamsilos Koyu aslında jeolojik, ve coğrafi bir terim olan bir "fiyord". Wikipediaya göre: "Fiyord buzulların oluşturduğu vadilerin deniz suyu ile dolmasıyla oluşan dik yar ve kayalıkların arasındaki dar deniz koycuklarına verilen isimdir. Norveççe fjord kelimesinden gelir. Dar koylar, buzullar tarafından aşındırılmış ve deniz seviyesinin çok altındaki taban, deniz yüzeyinin bayağı altına kadar devam eden dik duvarlar, kara tarafında ve ortada deniz tarafına göre daha çok olan derinlik ve açık deniz ile bağlantı fiyordların tipik özellikleridir. Ardından Gerze-Bafra üzerinden Samsun’a ulaşıyoruz.
Görülmesi Gereken Yerler: Atatürk Gazi Müzesi, Samsun’a  ulaştığımızda Heninrich Kripplle’in  ünlü  Atatürk  Heykeli’ni,  İlk  Adım Anıtı’nı  Atatürk’ün  Samsun’a  Çıktığı   Bandırma  gemisini  fotoğraflıyoruz.  Akşam  saatlerinde   konaklama için Samsun’daki  otelimize geliyoruz. Konaklama 4 yıldızlı Simisso Otel`de(Eski Yafeya Otel) www.simissohotel.com.tr
295 km Safranbolu Sinop Takribi 4 saattir, 160 km Sinop Samsun Takribi 2 buçuk saattir.

4.Gün: 19 Temmuz 2021 Pazartesi
07:00 Uyandırma 08:00 Açık büfe sabah kahvaltısı ardından Terme, Çarşamba, Perşembe, Ordu, Giresun, Trabzon ‘a varış. ( Gidişte Ordu’da Boztepe. Teleferikle Çıkılacaktır. Teleferik ücreti ekstradır.) Muhteşem sahili  ve vadileri kuşbakışı seyredip Giresun’a doğru  yol alıyoruz.  Giresun’a  vardığımızda  Giresun  Kalesi’ne çıkmak  için dolmuşlara biniyoruz. (Ekstra) Topal Osman Anıtı’nı yakından görüyoruz. Muhteşem  Giresun  manzarasını izliyor ve fotoğraf  çekiyoruz.  Daha sonra Körfez Metin’de Akçaabat köftesi yenilecek (Ekstra) Atatürk Köşkü, Ayasofya Müzesi, Dünyaca ünlü Sümela Manastırı (Tadilat dolayısıyla uzaktan görülecektir) gidişteki zamanımıza göre gidilecek yerlerdir. Göremediğimiz yerler, Trabzon ve Samsun’da 1’er gece kalınacağından dolayı dönüş yolunda gezilecektir. Otelimize  varış ve yerleşme. Akşam yemeği  ve konaklama otelde.
Otel opsiyonları:  Zarha Mountain Resort (Yayla Oteli) Hotel  www.zarharesort.com          Arşen Hotel  www.arsenhotel.com     Büyük Sümela Otel  www.sumelaotel.com
325 km Samsun Trabzon Takribi 5 saattir.

5.Gün: 20 Temmuz 2021 Salı
07:00 Uyandırma 08:00 Açık Büfe Sabah kahvaltısı ardından Ayder Yaylası’na hareket. Ayder Yaylası gezimiz ardından Fırtına Deresi’ne hareket. Fırtına Deresi’ne varış. Gezip görme imkanı. Tulum eşliğinde öğle yemeği (Ekstra).  Öğle yemeğimiz ardından Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Hopa Tur acentesinin ayarlamış olduğu araç ile Batum’a gidiş. (Batum turu ekstradır ). Batum’da akşam saatlerine kadar rehber eşliğinde gezi. Telefeğe binme imkanı(ekstra) Akşam saatlerinde Batum`dan geri dönülecektir. (Batum turu fiyatına dahil olan hizmetler Batum şehir gezisi Rehberlik Tur otobüsü gidemediği için Batum`daki araç ve rehberlik ücretleri ekstra`dır. Batum’dan dönüşümüzde akşam yola çıkılacaktır.) Pandemi dolayısıyla Batum turu yapılamazsa alternatif programlar yapılabilir. Direk olarak Hopa’ya dönüyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama  4 yıldızlı Paluri Otel`de. www.palurihotel.com
169 km Trabzon Hopa Takribi 2 buçuk saattir.

6.Gün: 21 Temmuz 2021 Çarşamba
07:00 Uyandırma. 08:00 Açık büfe sabah kahvaltısı ardından otelden ayrılış. Rize’ye varıyoruz.  Rize bezleri alışverişi ve Ziraatçiler tepesini görme imkanı buluyoruz. Çaykara üzeri etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı bir vadinin ortasında yer alan Uzungöl’e ulaşıyoruz.  Muhteşem göl manzarasının tadını çıkarıyoruz. Uzungöl’de Ekstra Öğle Yemeği ( İnan Tesisleri’nde. Tavsiyemiz: Tereyağında Alabalık, Mısır Ekmeği ve Meşhur Sütlaç). Sürmene Bıçağı Almak İsteyenler için duruyoruz.Sonrasında  Sürmene’de yeni açılan Şölen çay fabrikası gezilecektir . Sürmene’den Trabzon’a hareket. Trabzon’a varış konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 
Otel opsiyonları: Zarha Mountain Resort Hotel (Yayla Oteli) www.zarharesort.com          Arşen Hotel  www.arsenhotel.com   Büyük Sümela Otelde.  www.sumelaotel.com
169 km Hopa Trabzon Takribi 2 buçuk saattir.

7.Gün: 22 Temmuz 2021 Perşembe
07:00 Uyandırma. 08:00 Açık Büfe sabah kahvaltısı ardından, giderken göremediğimiz yerleri görmeye başlıyoruz. Dönüş yolu başlarında Giresun’a geliyoruz. Giresun Kalesi, Topal Osman görülecektir. Sonrasında Ünye’ye, ulaşıyoruz. Ünye merkezindeki Ünye Atatürk parkı görülecektir. Ardından serbest zaman verilecektir. Serbest zamanda  gezinizi yaparken Ünye’nin meşhur lezzeti simit ve çayı tatmanızı öneririz. Perşembe, Çarşamba,Terme, Samsun güzergahından gezilerimiz ardından otelimize hareket edeceğiz. Akşam saatlerinde otelimize varış ve yerleşme.
Konaklama 4 yıldızlı Simisso Otelde(Eski Yafeya Otel) www.simissohotel.com.tr
325 km Trabzon Samsun Takribi 5 saattir.

8.Gün: 23 Temmuz 2021 Cuma
08:00 Sabah kahvaltımızın ardından Samsun’da göremediğimiz yerler görülecektir. Havza üzeri öğleden sonra Amasya’ya varış.  Amasya tarihi ve turistik yerlerini geziyoruz. Müze-Kent görünümü, doğal güzellikleri, 15.yy medeniyetin izleri, kayalara oyulan Kral Mezarları ve Su Kanallarıyla sizleri bekliyor. Arkeolojik bulgulara göre Amasya`nın 7500 yıl öncesine (M.Ö. 5500) kadar uzanan bir geçmişi vardır. O dönemden itibaren Hititlerden Perslere, Romalılardan Osmanlılara kadar çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu gezilerimizin ardında otelimize gidiş ve yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelde.
Otel Opsiyonları:   4 yıldızlı The Apple Otel  www.applegrup.com
                            
 Lalehan Butik Otel  www.lalehanotel.com
125 km Samsun Amasya Takribi 2 saattir. 

9.Gün: 24 Temmuz 2021 Cumartesi
07:00 Uyandırma. 08:00 Açık büfe sabah kahvaltısı ardından otelden ayrılış. Karadeniz turumuzun finalini Amasya, Çorum, Kırıkkale, Ankara, Afyon, Denizli, Nazilli karayolu üzerinden Aydın ve Kuşadası’na vararak yapıyoruz. Bu tur toplamda 4250 km sürecektir.
330 km Amasya Ankara Takribi 5 saattir. 597 km Ankara Aydın Takribi 8 saattir.

Not: Acente veya rehber  gerekli görüldüğü durumlarda tur programına bağlı kalmak koşuluyla, programda değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden YUPA TUR kesinlikle sorumlu değildir.

Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz, ve diyoruz ki; 
Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.  

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon İçin
Aydın Ofis : 0256 213 07 01 Kuşadası Ofis: 0256 614 99 33

Aydın AVCI 0532 760 66 21 - 0549 414 14 41

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 7 Gece 3 veya 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Açık Büfe veya Set Menü Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri
 • Bolu Abant, Ayder ve Altındere Milli Park Giriş Ücretleri
 • Otobüs İçi Soğuk İkramlar
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • İlk Gün Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Batum Turu (Güncel pandemi şartlarına göre güncellenecektir)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı(50TL)
 • Ekstra Kullanılan Minibüs Ücretleri (Giresun Kalesi- Ziraatçiler Tepesi)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart 70TL) (Nisan ayında değişebilir)
 • 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sigorta Ücret Farkı
 • Otellerde Alınan İçecekler

NOT! 18 Yaş altı çocuklar için Anne veya Babadan her ikisinden birinin bulunmadığı durumlarda Noterden Muvafakatname alınması zorunludur!
Batum`a geçecek tüm T.C. vatandaşlarının yeni çipli kimliğe sahip olması zorunludur!!! Eski kimlik ile çıkış yapılamamaktadır.

Bu program 6502 sayılı tüketici kanuna göre hazırlanmıştır.

Notlar
Turumuz kesin çıkışlıdır.
Bu turlarımızda otobüste koltuk atlama sırası olacaktır.
Tur için kontenjanımız minimum 25 kişi ve maksimum 35 kişi ile sınırlıdır.
Kişi sayısına göre aracımız 39, 46 veya 54 kişilik olacaktır.
B2 ve D2 belgeli, 2013 ve 2014 model araçlar kullanılacaktır.

NOT! COVID-19 ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA ARAÇLARIMIZ KURALLARA UYGUN ŞEKİLDE DEZENFEKTE EDİLMEKTEDİR.
HER MİSARİFİN HES KODUNU BİLDİRMESİ ZORUNLUDUR!

  İki Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı Single Oda 5-11 Yaş Arası (2 Yetişkin Yanında)
25 kişilik turda  2275 TL  2225 TL  2695 TL  1875 TL
35 kişilik turda  2225 TL  2195 TL  2625 TL  1875 TL

Ayrıntılı bilgi için ofisimizi ziyaret edebilir ya da telefon ile bilgi alabilirsiniz.