Dalyan Turu

%0

Aydın Çıkışlı

2 Gece 3 Gün

TL

TL


2 Gün Dalyan’dayız!
Marmaris/Köyceğiz/Dalyan/Yuvarlakçay/Datça / Kızkumu / Akyaka Turu

1. Gün:
KonaklamaDalyan Butik Nish Otel
Aydın’dan saat 08:00’da eski otogar içinden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

Yolculuğumuza başladıktan sonra Çine’de zengin bir sabah kahvaltısı için mola veriyoruz. Kahvaltımız yaptıktan sonra asıl adı Bozöyük olan Güzelköy dizi çekimlerinden sonra bu ismi almış Güzelköy ve Ormancı türküsünün hikayesinin geçtiği Belen kahvesi ziyaretlerimizi yapmak için yola çıkıyoruz. Bu ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Muğla/Akyaka üzerinden geçerek Köyceğiz’deki Yuvarlakçay’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğini ekstra olarak Yuvarlakçay’da öğle yemeği aldıktan sonra Köyceğiz’e gelip Köyceğiz gölünü görme imkanı buluyoruz. Mola sonrası Dalyan’a bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz.Otelimize giriş yaptıktan sonra akşam yemeğine kadar dinlenip, otelin imkanlarından faydalanabiliriz. Saat 19:30’da akşam yemeği için otelin restoran kısmında buluşuyoruz. Açık büfe yemek ve sınırsınız alkolsüz içecek ile eğlencenin tadına varıyoruz. (Alkollü içecekler ekstra. Acenta misafirlemize özel %10 indirim)

2.Gün 
Sabah saat 07:00 ile 10:00 arası açık büfe kahvaltımızı almak için otelimizin restorantında buluşuyoruz. Kahvaltı sonrası, yarısı Ege Denizi’ne, yarısı Akdeniz’e bakan Ünlü Coğrafyacı Strabon’un da “Tanrı, çok sevdiği kulunun uzun ömürlü olmasını isterse, Datça’ya gönderir” diye tanımladığı yarımadayı keşfe çıkıyoruz. Otobüsümüzle karadan yapacağımız mavi yolculukla ülkemizin en güzel koylarını görerek ESKİ DATÇA ’ya ulaşıyor ve “Mekanım Datça olsun!..” diyen ünlü şairimiz Can Yücel’in evini ziyaret ediyoruz. Taş evlerini, sokaklarını dolaştıktan sonra DATÇA ’nın merkezine gidiyor ve serbest zaman kullanıyoruz.  Öğle yemeğini ekstra olarak Datça’da alıyoruz.

Ardından mavinin ve yeşilin değişik tonlarını yakalayarak doğanın el değmemiş güzelliklerinde yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Sıradaki durağımız Muğla ‘nın isim yapmış sahil kasabalarından birisi olan; SELİMİYE. Suyun dinginliğine, Doğa ‘nın cömertliğine şahit olduktan sonra MARMARİS ’e doğru yol alıyoruz. KIZKUMU ’ndaki güzel prenses ve balıkçının efsanesini yerinde dinliyor, BAYIR KÖYÜ ‘nde yıllara meydan okuyan “Kimbilir kimleri gördü!” dedirtecek yaklaşık 1900 yaşındaki çınarın altında çaylarımızı yudumluyoruz.
Dolu dolu geçirdiğimiz günün sonunda otelime dönüyoruz, biraz dinlendikten sonra canlımüzik eşliğinde keyifli bir akşam yemeğimiz alıyoruz.
KonaklamaDalyan Butik Nish Otel

3.Gün 
Sabah saat 07:00 ile 08:30 arası açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Dalyan’da özel olarak ayarladığımız tekne ile 45 dakikalık tekne yolculuğu ardından İztuzu plajına varıyoruz. Kasabanın yanı başında mimari açıdan dünyada bir eşi daha olmayan kayalara oyulmuş kral mezarları var. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden Kaunos Antik Kenti ise kasabanın tam da karşısında. Labirenti andıran sazlıkların arasından süzülen tekneler sizi Avrupa’nın en iyi plajlarından biri seçilmiş İztuzu Plajına ulaştırıyor. Burada şahane bir ekosistem var. Bir yan masmavi Akdeniz, bir yanda tatlı su. Caretta carettalar, mavi yengeç, Nil kaplumbağası gibi türlerin yanında 180 kadar kuş türü bu ekosistemin parçası. 
Burada teknemizden inip Ege ile Akdeniz’in birleştiği Caretta Caretteların özel koruma alanı alanı olan İztuzu Plajı’nın eşiz doğasının tadını çıkarma imkanı buluyoruz. Saat 12:30’dateknemize binip tekrardan 45 dakikalık tekne yolculuğu ardından Dalyan’a geri dönüyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Akyaka’ya doğru yola çıkıyoruz.
Azmak Kenarı ‘nda keyifli bir öğle yemeği alıyoruz(Ekstra). Daha sonra doğal bir akvaryumu andıran AZMAK ’ta ağaçlar ve sazlıklar arasından tekne ile süzülerek keyifli bir tur yapıyoruz. Akşamüzeri dönüş yolculuğumuz başlıyor.
Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz, ve diyoruz ki; 
Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.  

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş Günü Sabah Kahvaltısı
 • Dalyan Tekne Turu
 • İztuzu Plajı Giriş Ücreti
 • 2 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 1 Gece Canlı Müzik eşliğinde Akşam Yemeği
 • Ulaşım
 • Rehberlik
 • TÜRSAB Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğlen Yemekleri
 • Dönüşteki Akşam Yemeği
 • Azmak Turu
 • Kişisel Harcamalar
 • Oteldeki Akşam Yemeğinde İçilen Akollü İçecekler