Datça Badem Çiçeği Festivali Turu

%20

Marmaris

09 Şubat Cumartesi/Günübirlik

205 TL

165 TL


09 Şubat 2019 Cumartesi
Kuşadasından sabah saat 06:00’da Minübüs duraklarının ordan, saat 07:00’da Nevzat Biçer Parkından veya Aydın eski otogordan misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.  Saat  08.00‘da Çine’de Mehmet Zengin’in  yerinde özel serpme kahvaltımı yapıyoruz. Kahvaltımızın ardından saat 09:00’da Çine’den çıkıp Yatağan üzerinden Güzelköy ve Pınarbaşı’na gidiyoruz. Güzelköy ve Pınarbaşın’da 850 yıllık tarihi çınar ağacı görüldükten sonra Muğla Sakar geçidi  Akyaka- Gökova  üzerinden Datça’ya varıyoruz.
Datça’ya varışımızın ardından festival alanına geçiyoruz. Datça yarım adasından 3 farklı lokasyonda kurulacak: Palamutbükü, Cumhuriyet meydanı ve Eski Datça. Festival panayır alanlarında badem ürünleri satışından, yöresel yemeklere, doğal üretim ürünlerden, Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik eşyalara, yöreye has dans gösterilene kadar bir çok etkinlik sizleri bekliyor.
Badem Festivali’nin haricinde Knidos Antik Kenti, Kargı Koyu,Ovabükü Kızlan Yel Değirmenleri Sahil  Bölgesi Aktur  Eski Datça olarak bilinen  alan Datça Limanı, Kumluk Koyu ve Sevgi yolu Datça’da gezerken  zamanımıza gore görmemiz gereken  yerlerdir.
Datça Mutfağı’da çok önemli, kışın bulabilirmiyiz bilemem fakat Dalankıta Labada,Kısıyak, Mürdümük, Börülce,Bademli Sultan Tatlısı,Ütmek Kavurması,Bademli Baklava, Sakızlı Muhallebi Ve Damat  Tatlısı ile  Bademli İncir Tatlısı gibi lezzettleri denemenizi tavsiye ediyorum.
Datça’nın ve Badem Festivali’nin tadını çıkardıktan sonra saat 17:00’da Marmaris’e doğru yola çıkıyoruz.
Marmaris’e vardıktan sonra akşam yemeğimizi burda alıp Marmaris’I gezdikten sonra saat 20:00’da Aydın’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.  Çine üzerinden Aydın’a varıp turumuzu burada sonlandırıyoruz.
Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz, ve diyoruz ki; Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.  

Badem Festivali Hakkında
Geçen yıl ilk kez düzenlenen ve binlerce katılımcıyla Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlayan festival, bu yıl 8-9-10 Şubat 2019’da Datça Yarımadası’nın doğasını, yerel kültürünü ve tarihini ziyaretçilerle paylaşmaya hazırlanıyor.
Datça bademinin özelliği niceliğinde değil, niteliğinde. Türkiye badem üretiminin %10’unu karşılayan Datça’da tespit edilebilmiş 85 çeşit badem türü bulunuyor. Datça’da bademler susuz tarımla yetiştiriliyor. Tüm dünyada badem fiyatları bademin iriliğine ve lezzetine göre belirleniyor. Datça bademi tamamen sulu tarım ile üretilen en iri Amerikan bademinden bile yaklaşık %30- 40 oranında daha iri, ağır ve lezzetli.
Datça’daki badem ağaçları, Ocak – Şubat aylarında bembeyaz çiçeklerini açarak baharın gelişini müjdeliyor. Badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar Datça’nın en harika zamanları. Badem Çiçeği Festivali, Datça’nın bu harika zamanına tanıklık etmek, şehirden biraz uzaklaşıp nefes almak, doğaya dönüp Ege ile Akdeniz’i kucaklayan Datça’nın en özel lezzetlerini deneyimlemek, farklı atölyelerde hoş vakit geçirirken yeni şeyler öğrenmek için müthiş bir fırsat.
Datça merkezinde, Palamutbükü ve Hızırşah panayır alanlarındaki el emeği ürünler ve hediyelik eşya stantları, badem ürünleri ve yöresel yemek satışları, çocuk ve yetişkinlere yönelik renkli ve yaratıcı atölyeler, Datça’ya özgü dans gösterileri ve sahne performanslarıyla üç gün sürecek olan festival ziyaretçilere çok çeşitli etkinlikler sunuyor.
Ayrıca, ziyaretçilerin tercihlerine göre katılabilecekleri turlar ve doğa yürüyüşleri ile yarımadanın dört bir yanını keşfetme, tarihini ve kültürünü deneyimleme imkanı sunuyor. Festivalin öne çıkan etkinliklerinden bir diğeri ise badem çiçeği temalı “Fotoğraf Yarışması” Festival haftasında çekilecek badem çiçeği fotoğraflarıyla katılabilecek yarışma, festival heyecanını ve coşkusunu daha da artırıyor.

                            

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Özel serpme kahvaltı
  • Araç içindeki su ikramı
  • Ulaşım
  • Rehberlik
  • TÜRSAB seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğlen yemekleri
  • Kişisel Harcamalar
  • Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Dönüşteki akşam yemeği
Tur Tarihi Aydın`dan Kişi Başı Tur Ücreti Kuşadası`ndan Kişi Başı Tur Ücreti
 09 Şubat 2019 Cumartesi  165.00 TL  175.00 TL

Detaylı İletişim
Aydın AVCI
0549 414 14 41
0532 760 66 21