Deluxe Nehir Gemisi-Hindistan`ın Altın Üçgeni

%0

İstanbul

13 Gece 14 Gün/ İstanbul Çıkışlı


1. Gün: İstabul (Sabiha Gökçen Havalimanı) - Dubai
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, dış hatlar terminali, Emirates Havayolları kontuarı önünde 13.00`da buluşma. Check-in, pasaport kontrolleri sonrasında Emirates Havayolları EK 0120 nolu seferi ile saat 16.00`da Dubai`ye hareket. Yerel saat ile 21.25`de Dubai`ye varış.

2. Gün: Dubai - Kaltüta (Hindistan)
Dubai`de yapılacak aktarma sonrasında Emirates Havayolları EK 0570 nolu seferi ile saat 02.00`da, Hindistan`ın 2.büyük şehri ve eski başkenti Kalküta`ya hareket. Yerel saat ile 07.40`da Kalküta`ya varış ve özel aracımız ile bizleri Kalküta limanında bizleri bekleyen, bölgenin en lüx gemisi, 5*Dlx nehir gemimize transfer. Check-in ve kabinlerimize yerleşme sonrası serbest zaman. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrası Rahibe Teresa`nın evi ve türbesini ziyaret ediyoruz. 1952`de misyonerlik faaliyetlerine başlayan Rahibe Teresa, 1997`de vefat ettiği yıla kadar Kalkütadaki evinde yaşamış ve faaliyetlerine devam etmiştir. Ziyaretimiz esnasında; kişisel odası, hala aktif olan yardım derneği, yetimhane görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası akşam yemeği için gemimize dönüş ve akşam yemeği sonrası lokal gösteriler eşliğinde kaptanımız ve gemi personelimiz ile tanışma imkanı bulacağız. Geceleme Kalküta limanında demirli gemimizde (Öğle ve Akşam yemeği dahil).

3. Gün: Kaltüka - Bandel
Kahvaltı sonrası düzenlenecek Kalküta şehir turunda; ingiliz koloni döneminden kalma yazarlar binası, yüksek mahkeme, merkez postane binası, şehir meydanı ve hazine binası görülecek yerler arasındadır. Daha sonra, içerisinde Hindistan`ın en eski kilise orgunun da bulunduğu St.John kilisesini ve İngiliz koloni dönemine ait pek çok eserin bulunduğu Victoria anıt müzesini ziyaret ediyoruz. Tur sonrası öğle yemeği için gemimize dönüş ve Bandel`e hareket. Bandel`e varışımız ile birlikte, Bengali mimarisinin örneği olan Imambara camiini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası gemimize dönüş ve Kalna`ya hareket. Geceleme gemimizde (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).

4. Gün: Kalna
Kahvaltı sonrası, küçük faytonlar ile Kalna`yı keşfediyoruz. ``Hindistan`ın tapınaklar şehri`` olarak bilinen Kalna`da, Rajbari kompleksinde yer alan tapınakları yerel rehberlerimiz eşliğinde keşfetme fırsatı bulabileceksiniz. Pratapeshwar tapınağında ise Terra Cotta heykelciklerini görebileceksiniz. Daha sonrasında yürüyerek gemiye dönebilir yol üzerinde yer alan ``canlı`` pazarlar da alışveriş yapabilirsiniz. Öğleden sonra Matiari`ye hareket. Yılbaşı eğlencesi ve geceleme gemimizde (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).

5. Gün: Matiari
Kahvaltı sonrası, ``sanatkârlar köyü`` olarak bilinen Matiari`de yapılacak yürüyüş turunda; pirinçten yapılmış eserler, tipik bir esnaf evini ziyaret ve sanatkârların çalışmalarını yerinde izleme fırsatı bulacaksınız. Zamanımız elverdiği takdirde, Hindistan`ın en meşhur sporu olan Kriket hakkında detaylı bilgi alabilir veya serbest zamanınızda köy yapımı ürünlerden tadıp, alabilirsiniz. Tur sonrası gemimize dönüş ve Khushbagh`a hareket. Geceleme gemimizde (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).

6. Gün: Khushbagh - Baranagar - Murshidabad
Kahvaltı öncesi, Khushbaghdaki tarlalar arasından geçerek, çok iyi korunmuş bir tapınak kompleksini görme fırsatı bulacağız. Daha sonra gemimize dönüş ve kahvaltı. Baranagar kasabasına varış ve kum taşları ile yapılmış ve yapımı yüzyıllar öncesine dayanan yapılar ve tapınakları görmek için serbest zamanınız olacak. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra, Murshidabadşehrine varıyoruz. Burada yapılacak şehir turunda; yapımı 19.yy`a dayanan, 1000 adet kapısı ile ünlü ve içerisinde ingiliz koloni dönemine ait sanat eserleri de bulunan muhteşem Hazarduari Sarayı ve Katra camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş. Akşam lokal gösteriler ve geceleme gemimizde. (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).

7. Gün: Mayapur
Kahvaltı sonrası, Mayapur kasabasına varış. Bu kasabanın özelliği Uluslararası Krishna Konsiyans`ına ev sahipliği yapması ve her yıl milyonlarca bilim adamının ziyaret ettiği bir kasaba olmasıdır. Aynı zamanda, 2016`da tamamlandıktan sonra Roma`daki St. Peter Bazilikası kadar büyük olan ve 10 bin inananın aynı anda ibadet edebildiği Vedic tapınağı da bu kasabada bulunmaktadır. Mayapur da ki serbest zamanımız sonrası gemimize dönüş. Geceleme gemimizde (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).

8. Gün: Chandannagar - Kaltüka
Kahvaltı sonrası, Hindistan`ın Fransız kolonisi döneminden kalma ve diğer Hindistan şehirlerinden farklı bir yapıya sahip Chandannagar şehrini ziyaret ediyoruz. Koloni döneminden kalma resmi binalar, kiliseler, okullar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş ve Kalküta`ya hareket. Geç saatlerde varış. Veda yemeği ve geceleme Kalküta limanında demirli gemimizde (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).

9. Gün: Kaltüka (gemiden iniş) - Jaipur
Kahvaltı sonrası, gemiden iniş işlemleri ve Havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Jaipur`a uçuş. Jaipur`a varış sonrası otelimize transfer. Odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde (Kahvaltı dahil).

10. Gün: Jaipur
Kahvaltı sonrası, ``Pembe Şehir`` olarak bilinen Jaipur`da şehir turumuza başlıyoruz. Tüm şehre yayılan pembe binaları, Dünya’nın sayılı astronomik merkezlerinden biri Jantar Mantar, dışı komple ihtişamı yansıtan Hawa Mahal, her satırı tarih kokan sarayları ve savaşçı duvarları, büyük zenginliği yansıtan Amber kalesi, içerisinde Guinness rekorlar kitabına girmiş Dünya’nın en büyük gümüş kabını da bulunduran Saray görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde (Kahvaltı ve Öğle yemeği dahil).

11. Gün: Jaipur - Fatehpur Sıkrı - Agra
Kahvaltı sonrası yaklaşık 5 saat sürecek olan Agra yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan, Agra`nın 40 km batısında bulunan, 1570-1586 yılları arasında Moğol hükümdarlığının başkenti olan fakat daha sonrasında terkedildiği için ``hayalet şehir`` olarak bilinen Fatehpur Sikri şehrine uğruyoruz. Tüm Moğol yapılarında kullanılan ``kırmızı taş`` ile yapılmış yapıları görme fırsatımız olacak. Ziyaretimiz sonrası Agra`ya devam ediyor ve Hint-Türk (Babür) imparatorluğunun eski başkenti Agra`ya varışımız ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Akşam üzeri, ülkenin simgesi haline gelen Taj Mahal`e güneşim batışını seyretmek için gidiyoruz. Türk-İslam Mimarisi`nin en önemli yapıtları arasında yer alan ve dünyanın 7 harikasından biri olan Taj Mahal, Babür İmparatoru Şah Cihan’ın 7 eşinden en sevdiği hanımı, 14. çocuğunu doğururken hayatını kaybeden Mümtaz Mahal anısına yaptırılmıştır. Buradaki muhteşem günbatımı manzarasını fotoğrafladıktan sonra otelimize dönüş. Geceleme otelimizde (Kahvaltı ve Öğle yemeği dahil).

12. Gün: Agra - Delhi
Kahvaltı sonrası, Hindistan`ın en heybetli yapılarından biri olan Agra Kalesi`ni ziyaret ediyoruz. Etrafı duvarlar ile çevrilmiş muhteşem bir saray olan Agre Kalesinde; Diwan-i-Am (Divan), beyaz mermerden yapılan saray (Khas Mahal) gibi yapıları görmeniz için serbest zamanınız olacak. Öğleden sonra Hindistan`ın başkenti Delhiye hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde (Kahvaltı ve Öğle yemeği dahil).

13. Gün: Delhi
Kahvaltı sonrası, Delhi`de yapacağımız şehir turunda; Tarihi(Eski) ve Yeni Delhi olarak adlandırılan bölgeler, müslümanların hakim olduğu dönemden kalma muhteşem camiiler, kumtaşından yapılmış 2 tonluk Red Fort(Kale), Moğol hükümdarlarının ikincisi olan ve Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hümayun`un türbesi, Hindistan Bağımsızlık hareketinin siyasi ve ruhani lideri Mahatma Gandinin yakıldığı yer olan Raj Ghat görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimizde dinleniyor ve gece geç saatlerde Havalimanına transferimiz oluyor (Kahvaltı ve Öğle yemeği dahil).

14. Gün: Delhi - Dubai - İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı)
Delhi Havalimanına varışımız, check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Emirates Havayolları EK 0513 nolu sefer ile saat 04.10`da Dubai`ye hareket. Yerel saat ile 06.35`de Dubai`ye varış. Burada yapacağımız aktarma sonrasında Emirates Havayolları EK 0119 nolu sefer ile saat 10.00`da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Yerel saat ile 14.00`da varış ve turumuzun sonu.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Emirates Havayolları ile İstanbul(Sabiha Gökçen) - Dubai - Kalküta // Delhi - Dubai - İstanbul(Sabiha Gökçen) arası ekonomi sınıfı uçuşlar
 • 7 gece, 2015 Yapımı, 28 Kabin/56 Yolcu kapasiteli, 5 DLX BUTİK Nehir gemisinde, 24 m2 suite french balkonlu kabinlerde tam pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar ve ``dahil`` olarak belirtilen tüm yemekler
 • Kalküta - Jaipur iç hat ekonomi sınıfı uçuş
 • Jaipur`da 1.sınıf otelde 2 gece konaklama
 • Agra`da 1.sınıf otelde 1 gece konaklama
 • Delhi`de 1.sınıf otelde 2 gece konaklama
 • Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti (12 kişi üzeri satışlarda)
 • Programda belirtilen ekstra turlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Gemideki alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi Personel Bahşişleri
 • Havalimanı ve liman vergileri
 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Hindistan vizesi (Yeşil pasaport için de vize uygulanmaktadır.)

  İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak 
 Ana Güverte Singature Suite - - -
 Üst Güverte Colonial Suite - - -

 2020 Güncel Tur Programları, detaylı fiyat ve alternatifler için lütfen iletişime geçiniz.