ELAZIĞ TUNCELİ ERZİNCAN TURU

%0

İzmir

3 Gece / 4 Gün

TL

TL


Harput Kalesi- Ulu Camii- Arap Baba Türbesi- Şefik Gül Kültür Evi- Keban Barajı- Pertek Kalesi- Mavi Köprü- Asma Köprü- Munzur Vadisi- Tunceli-Cem Evleri- Ağlayan Kayalar- Cemal Süreya Anıtı- Ekşi Su- Çağlayan Şelalesi- Kemah Soğuk Su

1.Gün: Sabah saat 08.50’de İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda buluşuyoruz. Pegasus havayolları ile PC3110 sefer sayılı uçuş ile 09.50’de yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuk sonrasında Elazığ’a varıyoruz. Elazığ Havalimanında bizi bekleyen aracımızla Elazığ’ın içinden geçip kısa bir panoramik şehir turu yaptıktan sonra Harput’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Harput’ta, Harput Kalesi, Ulu Cami, Arap Baba Türbesi,  Şefik Gül Kültür Evi’ni geziyoruz. Buradan Keban Barajı seyir terasında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Keban Barajı üzerinden feribot ile Pertek‘e geçiyoruz. Keban Barajı üzerinde küçük bir ada üzerinde bulunan tarihi Pertek Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Akşam Tunceli merkezde bulunan otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelimizde akşam yemeğini yedikten sonra Munzur üzerindeki Mavi Köprü ve Asma köprülerde fotoğraf çektirebilir, nehrin kıyısındaki kafelerde Munzur’un ninni havasındaki akışı ile çay ve kahvelerini yudumlayabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ovacık’a doğru yola çıkıyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkında yapacağımız serbest zaman ve öğle yemeği molaları ile eşsiz Munzur gözelerinin keyfini çıkartıyoruz. Ardından yapacağımız Ovacık’taki organik pazar ziyaretinden sonra Tunceli merkeze doğru dönüş yoluna giriyoruz. Tunceli merkezde Türkiye’nin en büyük Cem Evlerinden olan Tunceli Cem evini ziyaret ediyoruz ve ardından Pülümür yolu üzerinde yeşil ve mavi tonlarının ahengi ile Kara Haydar’ın Yeri, Kutuderesi (Tunceli plajı), Ağlayan Kayalar ve son olarak Pülümür merkezde Cemal Süreya Anıtı ziyaret edildikten sonra Erzincan merkezde bulunan otelimize akşam yemeği ve konaklamak için ulaşıyoruz. 

3.Gün: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ekşi Suya ardından ihtişamı ile göz dolduran Çağlayan Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Gezi ve fotoğraf çekimleri sonrasında doğanın bu muazzam ortamında öğle yemeği yedikten sonra Kemah Soğuk Suyuna doğru harekete geçiyoruz. Tarihin ve doğanın muhteşem sentezini doya doya tattıktan sonra otelimize doğru dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Erzincan merkezimizdeki otelimizde.

4.Gün: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Erzincan’dan ayrılıyor ve Erzurum’a hareket ediyoruz. Şehir merkezinde kısa bir panoramik gezi sonrası Erzurum Havalimanı’na ulaşıyoruz. Sunexpress  havayolları XQ9295 sefer sayılı uçuş ile 13:40’da İzmir’e hareket ediyoruz. Bir başka YUPA TUR organizasyonunda  buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

(E)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir Elazığ/Erzurum İzmir Uçak biletleri
 • 4* Hotelde 3 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (3) Akşam Yemeği (3)
 • Seyahat Sigortası
 • Yupa Tur yol ikramları
 • Yupa Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Havalimanı vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Sabah saat 08.50’de İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda buluşuyoruz. Pegasus havayolları ile PC3110 sefer sayılı uçuş ile 09.50’de yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Tur Tarihleri  İki Kişilik Odada Kişi Başı   Tek Kişilik Oda  İlave Yatak 7-12 Yaş Arası 3-6 Yaş Arası