Eskişehir Beypazarı Ankara Kültür Turu

%0

Aydın Çıkışlı

2 Gece 3 Gün

TL

TL


ESKİŞEHİR ANKARA - BEYPAZARI - KÜLTÜR TURU
Bir Öze Dönüş Bir Uyanıştır Beypazarı
7 Ekim 2021 – 10 Ekim 2021

1.Gün: Saat 23.00’da siz değerli misafirlerimizle Aydın merkezde eski otogarda buluşma ve 23.30’da yolculuğumuza başlıyoruz.
Güzergahımız: Aydın, Nazilli, Denizli, Afyon, Kütahya, Eskişehir
Aydın Eskişehir arası 435km’dir. Molalarla birlikte takribi 7 buçuk saattir.

2.Gün: Sabah Sabah 07:00’da Odunpazarı’na varıyoruz ve kendi imkanlarımızla sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Rehber eşliğinde Kent Park, Şelale Park, Odunpazarı, Porsuk Çayını (dileyen ekstra tekne turuna çıkabilir.)geziyoruz. Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni, birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Atlıhan’da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım ve satım atölyelerini görüyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra Yılmaz Büyükerşen imzalı Balmumu Heykel Müzesini zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz. Arzu edilirse Eskişehir’in meşhur Çiböreği veya Eskişehir mutfağından yemekleri ekstra olarak alabiliriz.
Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı’na gidiyoruz. Burada Masal Şatosunun, Korsan Gemisinin, Nuh’un Gemisinin, akvaryum ve hayvanat bahçesini ve göletin etrafını geziyoruz. Ardından Havacılık müzesini göreceğiz. Son olarak Türkiye’mizin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını görüyoruz. Haller bölgesindeki 4* Arus Hotele yerleşiyoruz, akşam yemeği otelde, Bol Köfte Restaurantta veya Posta Pide’de alınacaktır. www.arusotel.com

3.Gün: Sabah 07.00’da uyandırmanın ardından 08.30’a kadar otelde alacağımız kahvaltının ardından 09.00’da otelden ayrılıp Eskişehir’de göremediğimiz yerleri göreceğiz. Eskişehir’den Mihalıcçık üzeri Beypazarı’na varıyoruz. : Eskişehir, Mihalıcçık, Beypazarı Takribi 160km, 3 saattir.
Beypazarı’na vardıktan sonra İnözü Vadisi Doğanın Kucağındaki tesislerinin bir tanesinde ekstra öğle yemeği alınacaktır. Sizlere tavsiyemiz Beypazarı güveci ve pilavını yemektir.
İnözü Vadisinden çıktıktan sonra Beypazarı Soda fabrikası ziyaret edilecektir ve ardından Beypazarı gezimiz başlayacaktır. Hıdırlık Tepesi, Halk evi ve Kent Tarih Müzesi, İmaret Meydanı, Yaşayan Müze, Kültürevi Müzesi, Alaattin Sokak, Gümüşçüler Çarşısı gezilecektir. Gümüşçüler Çarşısında 70 adet gümüş atölyesi bulunmaktadır. Beypazarı türbeler diyarı (burada Yediler Türbesi ve diğer türbeler) gezilecek. Kısacası Beypazarı’nın 3500 yıllık uzun tarihi serüveni İnözü Vadisi üzerindeki kayalık mağaralarından başlar ve günümüze kadar devam eder. Kayıp olan değerlerimizi Beypazarı’nda bulabilirsiniz.
19.30 civarında otele varış ve yerleşme. Beypalas Otel  www.beypalashotel.com veya Kayıboyu Hotel www.kayiboyuhotel.com 
20.00 Otelde odalara yerleşip fasıllı akşam yemeği için otelden ayrılıyoruz ve Bağevi Anadolu Mutfağı Restauranta gidiyoruz. Fasıllı akşam yemeğinde alkollü, alkolsüz tüm içecekler ekstradır.
MENÜ
Ordövr Tabağı, Mevsim Salata (Kişi Başı)

Yaprak Sarma (Ortaya), Ara Sıcak (Sigara Böreği)
Dana Etli Sac Kavurma (Pilavlı)
Meyve Tabağı
Eğlencemizin ardından otelimize geri dönüş ve otelimizde konaklama.

4.Gün: Sabah 07.00’da uyandırmanın ardından 08.30’a kadar otelde alacağımız kahvaltının ardından 09.00’da otelden ayrılıp Beypazarı, Ayaş üzerinden Ankara’ya ulaşıyoruz. 103km Takbiri 1buçuk saattir. 11.00’da Anıtkabir’e giriş yapacağız. Atamızın ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i rehber eşliğinde gezeceğiz. Gezimiz takribi 2 saat sürecektir. Anıtkabir gezimizin ardından Çankaya’daki Atatürk Köşkü görülecektir. Bu gezimizin ardından ekstra öğle yemeği alacağız. Yemekten sonra Ulus’taki Eski 1. Meclis Binası, 2.Meclis Binası gezilecektir. Meclis Binaları ziyaretinden sonra ise Anıtkabir yapılmadan önce Ata’mızın Naaş’ının yattığı Etnografya Müzesi gezilecektir. Tüm bu gezilerin ardından Aydın’a geri dönüş yolculuğumuz başlayacaktır. Ankara - Aydın arası 575 km olup, yolculuğumuz gerekli ihtiyaç molaları ile birlikte takribi 8 saat sürecektir.

Bir başka YUPA TUR organizasyonunda buluşmak üzere birbirimizden ayrılıyoruz ve diyoruz ki; BİZİ BİZİMLE GEZENLERE SORUN SONRA KARAR VERİN…

Not: Acente veya rehber gerekli görüldüğü durumlarda tur programına bağlı kalmak koşuluyla, programda değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden firmamız kesinlikle sorumlu değildir.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon İçin
Aydın Ofis : 0256 213 07 01 Kuşadası Ofis: 0256 614 99 33
Aydın AVCI 0532 760 66 21 - 0549 414 14 41

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Yupa Tur Otobüs İçi Su ve Soğuk İkramları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Otopark Ücretleri
 • Pandemi Kurallarına Göre Seyahat
 • Anadolu Mutfağı Bağ Evi Yemekli Eğlence (Alkollü- Alkolsüz içecekler ekstra)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yol Güzergahında Alınan Yemekler
 • İlk Günkü Sabah Kahvaltısı
 • Alınan Öğle Yemekleri
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart 60TL)
 • 65 Yaş Üstü Sigorta Ücret Farkı
 • Alınan Tüm İçecekler

Bu program 6502 sayılı tüketici kanuna göre hazırlanmıştır.

Notlar
Turumuz kesin çıkışlıdır.
Tur için kontenjanımız minimum 30 kişi ve maksimum 35 kişi ile sınırlıdır.
Kişi sayısına göre aracımız 39, 46 veya 54 kişilik olacaktır.
B2 ve D2 belgeli, 2013 ve 2014 model araçlar kullanılacaktır.

NOT! COVID-19 ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA ARAÇLARIMIZ KURALLARA UYGUN ŞEKİLDE DEZENFEKTE EDİLMEKTEDİR.
HER MİSARİFİN HES KODUNU BİLDİRMESİ ZORUNLUDUR!
AŞI KARTI, İYİLEŞME BELGESİ VEYA PCR TESTİ BELGESİ OLMAYAN TURA KATILIM SAĞLAYAMAYACAKTIR!!

İki Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı Single Oda 5-11 Yaş Arası(2 Yetişkin Yanında)
       

Ayrıntılı bilgi için ofisimizi ziyaret edebilir ya da telefon ile bilgi alabilirsiniz.