Floransa, Roma Turu

%0

İstanbul Çıkışlı

4 Gece 5 Gün


1.GÜN: İSTANBUL- FLORANSA

Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından Pegasus Havayolları PC 1217 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.35’de Bologna’ya hareket. (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında bitirebilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. Rehberinizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında olacaktır). Yerel saat ile 12.20’de varış ve varışımıza istinaden Varışımıza istinaden panoramik Floransa şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır (vaftizhne kapısı- cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır.Turumuzun sonunda otelimize transfer.

2.GÜN: FLORANSA

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Mega Toscana’’ turu (Ulaşım + Rehberlik)(90 Euro)  San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano: Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu, porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkânına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.GÜN: FLORANSA- ROMA

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Roma’ya hareket. Roma’nın en büyük outlet mağazasını ziyaret ediyoruz ve alışveriş için serbest zaman. Alışveriş sonrası Nemi Gölü turu. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Yemekli Roma Gece turu.(Ulaşım +Giriş+Rehberlik+Yemek )(45 Euro) Nemi Köyü olarak bilinen pencerelerinde çiçeklerle sizi karşılayan rengarenk evleriyle, taş sokaklarıyla,meşhur doğal çileklerinin satıldığı, sergilendiği, birbirinden sevimli dükkanlarıyla ve sonunda muhteşem göl manzaralarıyla kendinizi masaldaymış gibi hissettiren eşsiz bir doğaya sahip bir köy. Roma’nın en önemli İkonlarını rehberiniz ile Roma gece ışıkları eşliğinde görme ve Akşam yemeği yeme şansı bulacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.GÜN: ROMA

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Roma İkonları ve Vatikan. (Ulaşım +Giriş+Rehberlik )(55 Euro) Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San`t Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Akşam Roma’nın en önemli İkonlarını rehberiniz ve Roma gece ışıklarının eşliğinde keşfetme şansı bulacaksınız.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.GÜN: ROMA- İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ardından havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1224 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.50‘de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

(G)

 Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Bolonya (BLQ) / Roma (FCO) – İstanbul (SAW) Gidiş Dönüş Uçak Bileti,
 • Programda Belirtilen Otellerde 4 Gece Konaklamalar,
 • Havalimanı Vergileri ve Servisleri Bedeli,
 • Floransa, Nemi Şehir Turları,
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Otel Vergileri & Turist Şehir Vergileri,
 • Şehir Giriş Ücretleri.
 • TURSAB Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

 Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti ve Servis Bedeli (145 Euro )
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Program Dışı Turlar ve Kişisel Harcamalar,
 • Yurtdışı Çıkış Vergisi (50TL)
 • Müze, Ören Yerleri ve Buna Benzer Tüm Giriş Ücretleri,
 • İsteğe Bağlı Şoför Bahşişleri(5 Euro)

 

Tur Başlangıç Tarihi Tur Bitiş Tarihi Konsept İki Kişilik Odada Kişi Başı