Gap Kültür Turu Kapadokyalı

%0

Aydın çıkışlı

7 gece 9 gün

TL

TL


Kapadokyalı Gap Kültür Turu
Şehir Merkezi Otellerinde Konaklama Farkı İle
Halfeti Tekne Turu ve Nemrut Dağı’na Çıkış Ücreti Dahil

1.Gün: 12 Kasım 2021 Cuma
18:30  Aydın eski otogar içinden hareket ( Güzergahımız Nazilli/Denizli/Dinar/Çay/Konya /Adana )
Siz değerli misafirlerimizi kayıt esnasında belirlenen noktadan alarak keyifli bir yolculuğa başlıyoruz.
815 km Aydın Adana Takribi 12 saattir.

2.Gün: 13 Kasım 2021 Cumartesi
Sabah erken saatlerde Adana’da sabah kahvaltımızı aldıktan sonra (extra) .Türkiye’nin en büyük cami olma özelliğine sahip Sabancı Merkez Cami rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Şehrin simgesi olan Seyhan nehri üzerinde kurulu olan Taş Köprü’yü ziyaret ediyoruz. Dünya’nın araç trafiğine açık en eski köprüsü ve Romalılar tarafından 2.yy’da inşa edilmiş. Bu bölgede de çok önemli bir uygarlık olan Ramazanoğulları’nın geride bıraktıkları en önemli yapılardan birisi Ulu Camii sıradaki durak. 1541 yılında tamamlanan camii, duvarları ve içerisindeki mimarisi ile tarihi dokusunu ve kokusunu korumuş bir yapı. Buradan Tarihi Saat Kulesi’ni(Büyük Saat) görmeye gidiyoruz.
1881 yılında inşaatı başlamış ve hemen 1 yıl içerisinde bitirilerek 1882 yılında hizmete açılmış bir kule. Bu arada Türkiye’nin en uzun saat kulesi olma özelliğine sahiptir. Buraları gezdikten sonra rehberimizin eşleğinde görülmesi gereken diğer tarihi yerler görülecektir.
Öğle saatlerinde Adana’nın meşhur mutfağında yemeğimizi yeyip şalgamını içeceğiz.(ekstra)
Adana’da görülecek yerleri gördükten sonra akşam saatlerinde konaklama için otelimizde geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 5* Sürmeli Hotel’de. www.surmelihotels.com/adana/ 

3.Gün:  14 Kasım 2021 Pazar
Sabah 07:00’da uyanıp, açık büfe sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Adana’ya veda edip Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. Antakya, Hatay ilinin nüfus bakımından en büyük ilçesidir ve Hatay ilinin büyükşehir olmadan önceki merkezidir. Yeni düzenlemeyle birlikte Antakya ve Defne Belediyesi olarak ayrılmıştır. Ortasından Asi Nehri geçmektedir.

Antakya’da zamanımız yettiğince belirtilen yerler gezilecektir. Antakya’nın en güzel özelliği yürüyerek güzel bir rota oluşturularak gezilebilmesidir. Türk Katolik Kilisesi ve Sarımiye Cami, Hatay Gazi Evi, Antakya Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi, Habib-i Neccar Camii, Antakya Uzun Çarşı, Eski Antakya Evleri & Sokakları, Asi Nehri, Saint Pierre Kilisesi, Hatay Arkeoloji Müzesi, Harbiye Şelalesi gezilecek yerler arasındadır. Gün ortasında öğle yemeği için meşhur Antakya Mutfağı’nın tadını çıkarıyoruz (ekstra) Tatlı olarak da Antakya’nın meşhur künefesini yiyebilirsiniz. Bu gezilerimizin ardından Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.4* Park Dedeman Otel
www.dedeman.com/TR/7-Oteller/281-Park-Dedeman-Gaziantep
195 km Hatay Gaziantep Takribi 3 saattir.

4.Gün: 15 Kasım 2021 Pazartesi
Sabah 07:00’da uyanıp, açık büfe sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Gaziantep’i gezmeye başlıyoruz.

 İlk durağımız müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü Tarihi Tahmis Kahvesi oluyor. Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi ’ne gidiyoruz. Ardından yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten, İmam Çağdaş, Büyük Pasaj ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Serbest zamanın ardından Gaziantep’ten Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz.
Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti Halfeti ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin; geçmişten günümüze olan hikâyesini Birecik Barajı ’nda sakince yapacağımız tekne turumuz sırasında dinliyoruz (ekstra) Sular altındaki evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte geçmişi hayal ediyoruz. “Fırat’ın suyundan, Halfeti’nin havasından ve toprağından ayırmayın beni diyen!” Dünyaca ünlü Siyah Gül ’ün de yetiştiği topraklardan ayrılarak kalan zamanımıza göre, Tevrat`ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran`a (Haran) bağladıkları Harran ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü Harran Evleri ’ni ziyaret ederken, Harran Kalesi’ni Surlar’ını ve tarihin en eski İslam Üniversitesi ’ni görerek ziyaretimizi tamamlıyor. Bu ziyaretlerin ardından konuklarımızla ekstra olarak düzenlenen Sıra gecesine gidiyoruz.
Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği Sıra Gecesi kebaplı, çiğköfteli, ayranlı.
Sıra gecesnden sonra otele varış, yerleşme.
Konaklama Vizyon Park Hotel`de.  https://vizyon-park-otel.business.site/
150 km Gaziantep - Şanlıurfa Takribi 2 saattir.

5.Gün: 16 Kasım 2021 Salı
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra şanlı şehrimiz Şanlıurfa ’yı gezmeye başlıyoruz. Balıklı Göl (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), Rızvaniye Cami (Zulümiye Cami), Mevlidi Halil Külliyesi ve Hz.İbrahim MağarasıHali-Ür  Rahman Cami ziyaret ettikten sonra günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuza devam ediyoruz. Göbeklitepe ’ye giderek; heyecan veren bilinen ve bilinmeyenlerine birlikte yolculuk yapıyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu ’nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından bu kez de Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Mardin’e ulaştığımızda; Mor Behnam ile kız kardeşi Saro adına yapılan Kırklar Kilisesi ’ni ziyaretimiz ile başlıyoruz keşfimize. Ardından Artuklu ’nun güzel eseri Abdüllatif Cami ’ne gördükten sonra yörenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan, arkeolojik ve etnografik eserlerinin de sergilendiği Mardin Müzesi ’ne gidiyoruz. Taş işlemeleriyle ünlü, zamanın önemli eğitim kurumlarından Zinciriye Medresesi ile ziyaretlerimizi tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama, akşam yemeği otelde. 4* Yay Grand Otel www.yaygrand.com 
190km Şanlıurfa Mardin Takribi 3 saattir.

6.Gün:  17 Kasım 2021 Çarşamba
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Süryani Kadim Cemaatinin ünlü ve büyük yapıtı, dünyanın ayakta kalan en eski Süryani Ortodoks Manastırı olan Mor Gabrıel (Deyrulumur) Manastırı ’nı keyifle ziyaret ediyoruz. Gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Ardından gümüşün TELKÂRİ olarak ustalarının elinde dile geldiği Midyat ’da alışveriş için zaman aldıktan sonra  yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler olacak. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak gördükten sonra Burada rehberimiz ile birlikte öğle yemeği molamızı veriyoruz(ekstra)
Gezilerimizin ardından, Diyarbakır’a olan yolculuğumuza başlıyoruz. Akşamüzeri Diyarbakır’a varış ve zamanımıza göre gezme imkanı. Gezilemeyen yerler ertesi gün öğlene kadar gezilecektir. Özüne dört elle sarılan şehir Diyarbakır, 9 bin yıllık tarihini göz önüne bırakmış ziyaretçi bekliyor. Ola ki Dicle’nin bile toprağında akmaktan mutluluk duyduğu şehre gidip tarihe, kebaba, karpuza doymak isterseniz adresiniz Güneydoğu Anadolu. Hoş sohbeti, samimiyeti ile gönülleri fetheden yöre halkının surlar içindeki yaşamına tanıklık edebilmenize olanak tanıyacak bu gezintiyi birlikte yapıyoruz. Gezilecek yerler: Diyarbakır Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi ve Evi, Sülüklü Han, Hasan Paşa Hanı, Deliller Hanı, Diyarbakır Surları, Hevsel Bahçeleri, Mardin Kapısı, Kırklar Dağı  Konaklama ve akşam yemeği otelde.
4* Plaza Diyarbakır Hotel 
www. plazadiyarbakir.com
100km Mardin Diyarbakır Takribi 1 buçuk saattir.

7.Gün: 18 Kasım 2021 Perşembe
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Diyarbakır’da görülemeyen yerler var ise gezip görülecek ve öğle yemeğinin ardından 15:00’da Diyarbakır’dan ayrılıp Adıyaman’a olan yolculuğumuza başlıyoruz. Atatürk Barajını Panoramik gördükten sonra Adıyaman’a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
3* Samos Hotel 
 www.hotelsamos.com.tr
205 km Diyarbakır Adıyaman Takribi 3 saattir.

8.Gün: 19 Kasım 2021 Cuma
Sabah çok erken saatlerde misafirlerimizle Nemrut Dağı’na çıkarak eşsiz Gündoğumunu izliyoruz. Adıyaman`ın Kahta İlçesinde 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı yamaçlarında hükümdarlık yapmış olan Kommagene Kralı I. Antiochos’un tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için yaptırdığı mezarı, anıtsal heykelleri ve benzersiz manzarası ile Helenistik Dönemin en görkemli kalıntılarından birisidir. Anıtsal heykeller doğu, batı ve kuzey teraslarına yayılmıştır. Doğu terası kutsal merkezdir ve bu nedenle en önemli heykel ve mimari kalıntılar burada bulunmaktadır.  İyi korunmuş durumdaki dev heykeller kireç taşı bloklarından yapılmıştır ve 8-10 metre yüksekliktedir. Varlığı bilinmekle beraber kral mezarı, henüz keşfedilememiştir.  1987 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınmıştır.

Burada güneşin doğuşunu izledikten sonra sabah kahvaltısı ve çıkış işlemlerini yapmak için otelimize geri dönüyoruz. Kahvaltı ve çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra Kahramanmaraş’a doğru yola çıkıyoruz. Güzergahımız: Adıyaman, Gölbaşı, Pazarcık, Kahramanmaraş’a varış (Adıyaman Kahramanmaraş 163km-2buçuk saat)
Kahramanmaraş, eski ve halk arasındaki adıyla Maraş, Türkiye`nin Akdeniz Bölgesinde bulunan bir ili ve en kalabalık on sekizinci kenti. 2016 itibarıyla 1.112.634 nüfusa sahiptir. Kurtuluş Savaşı`nda işgale direnişi nedeniyle TBMM tarafından 5 Nisan 1925`te şehre İstiklal Madalyası verildi. Burada gezilerimizi yapıp, ekstra öğle yemeği ardından Pınarbaşı yolu üzerinden Kayseri’yi geçip Nevşehir’e varıyoruz.
Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeğinin ardından arzu eden misafirlerle muhteşem Türk Gecesine katılabiliriz(ekstra).
5* By Cappadoccia Hotel’de. www.bycappadociahotel.com

9.Gün: 20 Kasım 2021 Cumartesi
Sabah otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Kaymaklı yer altı şehrine gidiyoruz. Kaymaklı yer altı şehri görüldükten sonra aşağıdaki detayları yazılı olan yerleri gün içinde gezip görmeye çalışacağız. İlk durağımız Göreme Açık Hava Müzesi’dir. Göreme Açık Hava Müzesi gezimizin ardından rotamızı Paşabağ’a çeviriyoruz. Paşabağ’da Şapkalı Peri Bacaları arasında gezintilerimizi yapıyor ve serbest alış veriş zamanımızı değerlendiriyoruz. Öğle saatlerinde Avanos kasabasında Uranus restaurantında öğle yemeğimiz (ekstra 40TL) için mola veriyoruz.(Çorba-Pilav-Çömlek Kebabı-Tatlı-Su) Yemek sonrası serbest gezilerimizi yapıyoruz. Kapadokya bölgesine özgü çömlek atölyelerinde çömlek yapımını görüyor ve onix taşı mağazalarını geziyor sonra Devrent Vadisi’ne geçiyoruz. Diğer ismi Hayal vadisi olan Devrent’te hayal gücümüzü zorlayacak gezimizi sürdürüyoruz Göremediğimiz Zelve Ortahisar - Uçhisar görüldükten sonra akşam 17.00-18.00 saatlerinde Kapadokya’dan ayrılıp Konya- Çayyolu-Denizli üzerinden Aydın’a varıyoruz.

Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz, ve diyoruz ki; Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.
Not: Acente veya rehber  gerekli görüldüğü durumlarda tur programına bağlı kalmak koşuluyla, programda değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden YUPA TUR kesinlikle sorumlu değildir.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon için
Aydın Ofis : 0256 213 07 01 Kuşadası Ofis: 0256 614 99 33

Aydın AVCI 0532 760 66 21 - 0549 414 14 41

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 3, 4 ve 5 Yıldızlı Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Şanlıurfa’da 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama 
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım 
 • Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri 
 • Otobüs İçi İkramlar 
 • Açık Büfe veya Set Menü 7 Sabah Kahvaltisi (Pandemi kapsamında değişebilir)
 • Açık Büfe veya Set Menü 6 Aksam Yemeği (Pandemi kapsamında değişebilir)
 • Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
 • Halfeti Tekne Turu
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Sıra Gecesi (130 TL)
 • Türk Gecesi
 • Tüm Öğlen Yemekleri 
 • Tüm Yemeklerde Alınan Içecekler 
 • Tüm Özel Harcamalar 
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
 • Müze Giris Ücretleri + Müzekart(60 TL)
 • 65 Yaş Üstü Sigorta Ücreti Farkı

Bu program 6502 sayılı tüketici kanuna göre hazırlanmıştır.

Notlar
Turumuz kesin çıkışlıdır.
Bu turlarımızda otobüste koltuk atlama sırası olacaktır.
Tur için kontenjanımız minimum 25 kişi ve maksimum 35 kişi ile sınırlıdır.
Kişi sayısına göre aracımız 27, 39, 46 kişilik olacaktır.
B2 ve D2 belgeli, 2013 ve 2014 model araçlar kullanılacaktır.

NOT! COVID-19 ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA ARAÇLARIMIZ KURALLARA UYGUN ŞEKİLDE DEZENFEKTE EDİLMEKTEDİR.
HER MİSARİFİN HES KODUNU BİLDİRMESİ ZORUNLUDUR!
AŞI KARTI, İYİLEŞME BELGESİ VEYA PCR TESTİ BELGESİ OLMAYAN TURA KATILIM SAĞLAYAMAYACAKTIR!!

TURA KAYIT ESNASINDA %50 ÖDEME, 26 EKİMDE GERİ KALAN ÖDEMENİN YAPILMASI ZORUNLUDUR!

  İki Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı Single Oda 5-11 Yaş Arası (2 Yetişkin Yanında)
25 kişilik turda         
 35 kişilik turda        

Ayrıntılı bilgi için ofisimizi ziyaret edebilir ya da telefon ile bilgi alabilirsiniz.