İstanbul Kültür Turu

%23

Aydın Çıkışlı

2 Gece 4 Gün

1285 TL

995 TL


İstanbul Kültür Turu

Tur Tarihleri
1.Tur: 15 Ekim 2020-18 Ekim 2020
2.Tur: 29 Ekim 2020-01 Kasım 2020
3.Tur: 26 Kasım 2020-29 Kasım 2020

1.GÜN: 21:00’da Nevzat Biçer veya Aydın eski otogar içinde buluşuyoruz. 21:30’da siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Kuşadasında misafirimiz varsa onları alıyoruz, yoksa İzmir güzergahımızdan yolumuza devam edeceğiz. Yolda verilecek molalar sonrasında sabaha karşı İstanbul’a varıyoruz. GÜZERGAHIMIZ: AYDIN-KUŞADASI-İZMİR-MANİSA-BALIKESİR-BURSA-İSTANBUL

2.GÜN: İstanbul’da Çengelköy’de Çınaraltı’nda kahvaltımızı aldıktan sonra (eksta kahvaltı veya Çengelköy böreği) randevumuza göre Büyük Çamlıca tepesi görülecek ardından  10:30 veya 11:00’de Beylerbeyi Sarayı gezilecek(Saray girişi ekstradır, müze kart geçmez.). Sonrasında Üsküdar’a doğru yola çıkılacak ve Paşa Limanı, Üsküdar Meydanı ve Kız Kulesi(ekstradır, tekne ile gidilir.)görülecektir. Bu gezilerin ardından Askeri Kuleli Lisesi, Göksu, Rumeli Hisarı, Kanlıca (arzu edilirse Kanlıca yoğurdu yenilebilir, ekstradır.) görülecektir. Kavacık üzerinden 2. Köprü olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Avrupa yakasına geçilecektir. Sırasıyla Eyüp Sultan Camii gezilip görülecek ve burada ekstra öğle yemeği alınacak ve ardından teleferik(ekstra) ile Pier Loti’ye çıkılacaktır. Burada dilerseniz odun ateşinde pişen kahvenizi muhteşem Haliç manzarasına karşı içtikten ve manzara fotoğraflarını çektikten sonra teleferikle geriye dönüyoruz. Araçta yerlerimizi alıp, manevi değeri yüksek olan Eyüp Sultan’ı geride bırakıp Topkapı’daki 1453 Panorama Müzesine gidiyoruz. Burada 3 boyutlu ve 2 bölümden oluşan 1453 Panorama Müzesini geziyoruz( ekstra). Zamanımıza göre İstanbul’un meşhur ve herkesin görmesi gereken yerler olan Taksim, İstiklal Caddesi ve Galata Kulesi’ne(ekstra)  gidilecektir. Gezilerimizin ardından otelimize gidiyoruz.  Akşam yemeği (set menü) ve konaklama MİM Hotelde.
Mim Hotel Nişantaşı/ İstanbul  www.mimhotel.com.tr

3.GÜN: Sabah 07:00’da uyandırma ardından açık büfe veya set menü kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra 08:30’da otelden hareket ediyoruz. 09:30 veya 09:45’te Dolma Bahçe Sarayı’nı rehberimizle geziyoruz(ekstra). Ardından aracımızla Yarımadaya varılacaktır. Sultan Ahmet, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yerebatan Su Sarnıcı, Dikilitaş, Alman Çeşmesi görülecektir. Grubun isteğine göre Tarihi Sultan Ahmet Köftesi yenilebilir. Geri kalan zamanda ise serbest olarak Kapalı Çarşı ve Eminönü Mısır Çarşısı gezme ve alışveriş imkanı verilecektir. Serbest zamanın ardından Eminönü’nde bizleri bekleyen aracımıza binip Meşhur Kumkapı’ya gidilecektir. Gideceğimiz restaurant Patara Restauranttır. Deniz ürünleri menüsü, 6 çeşit meze, arasıcak, mevsim salata, anayemek (köfte, tavuk veya balık), meyve, limitli alkollü ve alkolsüz içecekler, su ve eğlence mevcuttur. Dilerseniz içeceğinizi yanınızda götürebilirsiniz. Kumkapı’da Patara’da muhteşem eğlence 3ü bir aradadır. Patara fasıl grubu ile nostaljik Kumkapı gecelerinden esintiler, Oryantal Asya ile muhteşem dans gösterisi ve taverna müziğinin temel taşı Duayen Sanatçı Yaşar Yağmur’un harika canlı performans sahnesi ile sizlerle olacaktır. Bu muhteşem eğlencede Aydın gezi severler yerlerini alacaktır. Eğlencemizin ardından otelimize dönüş ve dinlenme. www.patararestaurant.net  

4.GÜN: Sabah 08:00’de uyandırma ardından açık büfe veya set menü kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra 09:30’da valizlerimizi alıp otelimizden ayrılıyoruz. Eminönü’ne gelip şehir vapur hatları ile adalara gidilecektir(ekstra). Sırası ile Burgazada, Kınalıada, Heybeliada ve Büyükada’ya varılacaktır. Eminönün’den şehir vapur hatlarına biniş saatimiz 11:30’dur. Büyükada’dan dönüş saatimiz 16:00’dır. Eminönün’de bizi bekleyen aracımıza ulaştıktan sonra 17:45’te Ortaköy, Arnavutköy, Bebek ve Emirgan’ı görüp tekrar Eminönü’ne dönüyoruz. Eminönü’nde meşhur Balık ekmek ve turşu yiyebilirsiniz(ekstra) Saat 20:00’da bineceğimiz tekne ile Boğaz Turu yapacağız. Beylerbeyi’nde bizi bekleyen aracımıza 21:30’da binip Aydın’a geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Dönüş güzergahımız İstanbul, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Kuşadası, Aydın şeklindedir.        

Bir başka Yupa Tur organizasyonunda görüşmek üzere. Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin. 

Not: Adalar programı tercih edilmezse sırasıyla Ortaköy, Kuruçeşme, Emirgan, Sarıyer, Tellibaba, Rumeli Kavağı, İstinye Park, Zorlu Avm veya Şişli’deki Cevahir alışveriş merkezlerinden biri gezilecektir. Bu gezilerin ardından da boğaz tekne turu yapılacaktır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 4* Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı, 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Yupa Tur Otobüs İçi Soğuk İkramları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Yemek ve Eğlenceli Kumkapı Gecesi(Limitli alkollü ve alkolsüz)
 • Boğaz Tekne Turu
 • Otopark Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri - Yol güzergahında alınan yemekler
 • İlk Günkü Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze, Saray ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart 70TL)
 • 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sigorta Farkı
 • Adalar Vapur Ücreti(Gidiş-Dönüş 20 TL )

Not: Acente veya rehber gerekli görüldüğü durumlarda tur programına bağlı kalmak koşuluyla, programda değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden firmamız kesinlikle sorumlu değildir.

6502 sayılı tüketici kanuna göre hazırlanmıştır.

Notlar
Turumuz kesin çıkışlıdır.

Bu turlarımızda otobüste koltuk atlama sırası kesinlike olacaktır.
Tur için kontenjanımız 30 kişi ile sınırlıdır.
Kişi sayısına göre aracımız 31,39 veya 46 kişilik olacaktır.
B2 ve D2 belgeli araçlar 2013 ve 2014 model araçlar kullanılacaktır.

NOT! COVID-19 ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA ARAÇLARIMIZ KURALLARA UYGUN ŞEKİLDE DEZENFEKTE EDİLMEKTEDİR.
HER MİSARİFİN HES KODUNU BİLDİRMESİ ZORUNLUDUR!

  İki Kişilik Odada Kişi Başı Üç Kişilik Odada Kişi Başı Single Odada Kişi Başı 4-11 Yaş Arası(2 Yetişkin Yanında)
25 Kişilik Tur 995 TL 995 TL 1195 TL 895 TL
20 Kişilik Tur 1125 TL 1075 TL 1275 TL 995 TL

Nakit ödemede vade farksız ve kredi kartı olmadan Temmuz Ağustos Eylül aylarında 3 eşit taksitle ödeme imkanı!