Kapadokya-Konya(Mevlana) Turu

%0

Aydın Çıkışlı

2 Gece 4 Gün

TL

TL


Kapadokya/Konya(Mevlana) Kültür Turu
Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim

1.Gün:
Saat 20.30’da  Kuşadası minibüs duraklarından, saat 21:30’da Aydın eski otogardan, 22:00 Köşk’ten yolcularımızı aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün:
Sabah 07.00 sularında Aksaray’a varış. Orhan Ağaçlı (Melendiz) veya başka bir dinlenme Tesislerinde kendi imkanlarımız ile kahvaltı(ekstra). Kahvaltımız sonrası 09:00 ‘da Ihlara Vadisi’ne varış. Burada rehberimiz eşliğinde Ağaçaltı Kilisesi, Pürenliseki Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Kokar Kilise, Sümbüllü Kilise ve 14 km uzunluğunda ki kanyon görüldükten sonra aracımıza geri dönüyoruz. 45 km uzaklıktaki Kaymaklı yer altı şehrine gidiyoruz. Kaymaklı yer altı şehri görüldükten sonra aşağıdaki detayları yazılı olan yerleri gün içinde gezip görmeye çalışacağız.

İlk durağımız Göreme Açık Hava Müzesi’dir. Göreme Açık Hava Müzesi gezimizin ardından rotamızı Paşabağ’a çeviriyoruz. Paşabağ’da Şapkalı Peri Bacaları arasında gezintilerimizi yapıyor ve serbest alış veriş zamanımızı değerlendiriyoruz. Öğle saatlerinde Avanos kasabasında Uranus restaurantında öğle yemeğimiz için mola veriyoruz.(Çorba-Pilav-Çömlek Kebabı-Tatlı-Su) Yemek sonrası serbest gezilerimizi yapıyoruz. Kapadokya bölgesine özgü çömlek atölyelerinde çömlek yapımını görüyor ve onix taşı mağazalarını geziyor sonra Devrent Vadisi’ne geçiyoruz. Diğer ismi Hayal vadisi olan Devrent’te hayal gücümüzü zorlayacak gezimizi sürdürüyoruz Göremediğimiz Zelve Ortahisar - Uçhisar görüldükten sonra. Akşam saatlerinde 5 otele varış. Açık büfe veya set menü akşam  yemeğimizi alıyoruz.  Konaklama otelimizdedir, içecekler ekstradir.
Otel Opsiyonları:

5* Avrasya Hotel www.avrasyahotel.com
5* Signature Garden Avanos Hotel & Spa 
www.bycappadociahotel.com

5* Suhan Hotel Kapadokya www.suhankapadokya.com  

3.Gün:
Sabah 07:00-09:30 saatleri arası otelimizde açık büfe sabah kahvaltımız alıyoruz.

Kapadokya programı yoğun bir program olduğundan birinci gün gezip göremediğimiz yerleri tüm gün boyunca gezip görmek için saat 10:00’da kahvaltıdan sonra Kapadokya’ya doğru yola çıkıyoruz. (Ürgüp, Üçhisar Kalesi, Asmalı Konak)
Tüm gezilerimizin ardından saat 18:00 civarlarında otelimize geri dönüş yapıyoruz. Saat 18:30-19:30 arası otelimizde açık büfe veya set menü akşam yemeğimizi alacağız.
Akşam yemeğinin ardından muhteşem Türk Gecesine katılacağız.(ekstra). Türk Gecesi ardından otelimize geri dönüş ve konaklama otelimizdedir. (Ayrıca balon turu isteyenlere hazırlayabiliriz ekstra).

4.Gün:
Balon turları 120 euro ile 180 euro arasında değişiyor. Saatleri de sabah 4.30 ile 8.00 arasındadır. Balon hizmetleri arasında ; otelden alınış-otele bırakılış, sıcak içecek ve atıştırmalık ikramları vardır. Balon turuna gidiş, hazırlık, uçuş, ikram ve dönüş süremiz ortalama 4 saat civarıdır. Uçuş sigortası ücrete dahildir. Uçuş sonu kutlaması alkolsüz şampanya seremonisi vardır. Hatıra amaçlı sertifika ya da madalya verilmektedir.
Sabah otelimizde Açık Büfe sabah kahvaltımız ardından 09:00 sularında otelimizden ayrılıyoruz. Daha sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Konya’ya varmadan Sultan Han Obruk Gölünü  göreceğiz. Obruk Gölü’nün oluşumu konusunda bölge halkında ağırlıklı olan inanış göktaşı düşmesidir. Derinliği yaklaşık 30 metreyi bulan Obruk gölü, Beyşehir gölünden yeraltı sularıyla besleniyor. 

 İlk olarak extra öğle yemeğimiz için Konya’da mola veriyor Haci Şükrü, Havzan veya Konya mutfağinda ekstra öğlen yemeği ardından, Mevlana Türbesi gezimizi yapacağız. Bu gezimiz ardından dönüş yolculuğumuz başlayacaktır. Geldiğimiz güzergah üzerinden geri dönülecektir. Gece saatlerinde Aydın Kuşadası’na varış.

Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz, ve diyoruz ki; 
Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.  

Not: Acente veya rehber gerekli görüldüğü durumlarda tur programına bağlı kalmak koşuluyla, programda değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden firmamız kesinlikle sorumlu değildir.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon için
Aydın Ofis : 0256 213 07 01 Kuşadası Ofis: 0256 614 99 33

Aydın AVCI 0532 760 66 21 - 0549 414 14 41

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 5 Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
 • 2. Gün Alınacak Öğle Yemeği
 • Otelde Alınacak Kahvaltı ve Akşam Yemeği (Set Menü veya Açık Büfe - Pandemi şartlarına göre değişiklik gösterebilir.) 
 • Araç İçi Su ve Soğuk İkramlar
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Gidişteki Sabah Kahvaltısı
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart 60TL)
 • 3. ve 4. Gün Öğle Yemekleri
 • Dönüşteki Akşam Yemeği
 • Türk Gecesi
 • 65 Üstü Sigorta Ücret Farkı
 • Tüm Kişisel Harcamalar

Bu program 6502 sayılı tüketici kanuna göre hazırlanmıştır.

Notlar
Turumuz kesin çıkışlıdır.
Tur için kontenjanımız minimum 25 kişi ve maksimum 35 kişi ile sınırlıdır.
Kişi sayısına göre aracımız 31, 39, 46 kişilik olacaktır.
B2 ve D2 belgeli, 2013 ve 2014 model araçlar kullanılacaktır.

NOT! COVID-19 ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA ARAÇLARIMIZ KURALLARA UYGUN ŞEKİLDE DEZENFEKTE EDİLMEKTEDİR.
HER MİSARİFİN HES KODUNU BİLDİRMESİ ZORUNLUDUR!
 
AŞI KARTI, İYİLEŞME BELGESİ VEYA PCR TESTİ BELGESİ OLMAYAN TURA KATILIM SAĞLAYAMAYACAKTIR!!

 İki Kişilik Odada Kişi Başı  Üç Kişilik Odada Kişi Başı Single Oda 4-12 Yaş Arası (İki yetişkin yanında) 0-4 Yaş Arası (İki yetişkin yanında)
- - - - ÜCRETSİZ

NOT! Birinci tarihe yeterli çoğunluk sağlanmaz ise ikinci tarihte tur gerçekleşecektir.

Ayrıntılı bilgi için ofisimizi ziyaret edebilir ya da telefon ile bilgi alabilirsiniz.