Karadeniz Rüyası ve Batum Turu 5 Gece Otel Konaklamalı

%11

İzmir Çıkışlı

6 Gece / 7 Gün

2015 TL

1786 TL


1.GÜN: HAREKET/GECE YOLCULUĞU İZMİR- ANKARA
20.00 Karşıyaka Yunuslar önü
20.30 Alsancak Lozan Meydanı
21.00 Üç kuyular (Shell Benzin istasyonu önü )

2. GÜN: ANKARA - SAMSUN
GAZİ MÜZESİ – İLK ADIM ANITI – BANDIRMA VAPURU – ATATÜRK ONUR ANITI – AMAZON PARKI
Yukarıdaki biniş noktalarından hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah Yolda alacağımız ekstra sabah kahvaltısı sonrası Samsun`a doğru yola çıkıyoruz. Tarihimizde çok önemli yeri olan Samsun`a ulaştığımızda ilk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK`ün Milli Mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 da silah arkadaşlarıyla birlikte İstanbul`dan Samsun`a geldikleri Bandırma Vapuru`nun içerisi müze olarak dizayn edilen birebir kopyasının da bulunduğu Milli Mücadele Parkın`a ulaşıyor ve Bandırma Vapuru`nu ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası otobüsümüze binip şehir merkezine ulaşıyor ve Samsun Belediye Parkı`nda Samsun`un simgesi haline gelmiş, Avusturyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılmış olan, Atatürk Onur Anıtı`nı ziyaret ediyoruz. Parktan uzak olmayan, 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş olan Mustafa Kemal ATATÜRK`ün Samsun`a geldiğinde kaldığı otel Mantıka Palace`ı bugünkü adıyla Gazi Müzesi`ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Gazi Müzesi`nden ayrılıp Mustafa Kemal ATATÜRK`ün silah arkadaşlarıyla 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsuna ilk adımını temsil eden İlk Adım Anıtı`nı görmek üzere yürüyoruz. Ziyaretimiz sonrasında aracımıza binip M.Ö.1200 lü yıllarda Terme İlçesi yakınlarında yaşadıkları varsayılan ve Homerosun İlyada adlı eserinde söz edilen ilk cağların efsanevi kadın savaşçılarını temsil eden amazon savaş kadını heykelini ve aslan heykellerini görmek üzere Amazon Parkı`nı gezmeye gidiyoruz. Bu keyifli ziyaretten sonra otobüsümüzle konaklama için otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz.
SabahKahvaltısı: Yol üzeri Dinlenme Tesisinde alınacaktır (ekstra )
Öğlen Yemeği: Samsun`da alınacaktır ( ekstra )
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: MyHouse Otel - Konaks Otel - Kubaliç Otel - Aripsas Otel vb oteller

3. GÜN: SAMSUN- TRABZON
ORDU – BOZTEPE – GİRESUN KALESİ – TİREBOLU – TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA MÜZESİ
Değerli misafirlerimiz; Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ülkemizin kullanılmakta olan en uzun tünellerinden biri olan Nefise AKÇELİK tünelinden (3820m) geçip rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü Boztepe’ye teleferikle çıkma imkânı (Ekstra) bulabileceğimiz teleferik parkta serbest zaman veriyoruz. Boztepe’de Ordu’yu ve tüm Karadeniz coğrafyasını ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında Ordu’dan ayrılıyoruz ve Giresun Adası’nı ve Pontus Hükümdarı Farnakes döneminde inşa edilen Giresun Kalesi ile Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’in alay muhafızı olan Topal Osman’ın Mezarını aracımızdan panoramik olarak görüp, fındık ve fındık ürünleri alışverişlerimizi yaptıktan sonra, meşhur Akçaabat Köftesinin tadına bakarak öğle yemeğini alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Trabzon’ da Soğuksu Mevkiine çıkarken Gülbahar Hatun Camii’ni, İç Kale ve Zağnos Vadisini (Panoramik) görüyor ve Ladin ağaçları arasından geçerek, bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk`e hediye edilen Atatürk Köşkü’ nü geziyoruz. Ardından Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya`sını da geziyor ve Trabzon`a özgü bir el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon`da sadece beş ailenin yaptığı Kazzaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı bulduktan sonra alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz. Ardından, Konaklama yapmak üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
SabahKahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğlen Yemeği: Tirebolu`da menü olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: Arsen Otel - Konak Park Otel - Söğüt Park Otel - Sümela Holiday Otel vb oteller

4. GÜN: TRANZON- RİZE
SÜMELA MANASTIRI – SÜRMENE – FIRTINA VADİSİ - ÇAMLIHEMŞİN – ZİLKAELE ve PALOVİT ŞELALESİ- RAFTİNG
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırı`nı
gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. (Sümela Manastırı`nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır.) Sümela Manastırı gezimizin ardından Sürmene`ye gidiyor meşhur Sürmene bıçaklarını tanımanız ve alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Sürmene`den ayrılıp Fırtına Vadisine ulaşmak üzere Rize`yi de panoramik olarak göreceğimiz yolumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimiz aşağıdaki alternatif turlara katılabilirler. 
1. Tur seçeneği ( Ekstra ) : Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu(Ekstra Kişi Başı 50 TL) Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek Sevdaluk dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale`ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. 

 2. Tur seçeneği ( Ekstra ) Konusunda uzman eğitmenlerin bilinmesi gerekenleri anlatması sonrasında Fırtına Deresi`nin coşkun sularında yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda rafting heyecanını yaşayacaksınız.
Alternatif turlara katılmayan misafirlerimiz Çamlıhemşin merkezde serbest zaman veriyoruz . Serbest zaman ve alternatif tur programlarının bitmesinin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz .
SabahKahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğlen Yemeği: Fırtına Vadisi`nde menü olarak alınacaktır(Ekstra).
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: Green Otel - Aydoğan Otel - Oris Otel - Valley Palace Otel - Keleş Otel vb oteller

5. GÜN: RİZE- BATUM
AYDER – GELİN TÜLÜ ŞELALESİ– AŞAĞI ve YUKARI AMBARLIK – BATUM – GENİO ( APSAROS ) KÖY ve KALESİ - ORTA CAMİİ – AVRUPA MEYDANI – ALTINPOST ANITI – POSEİDON MEYDANI- ÇORUH NEHRİ- MERYEM ANA KATEDRALİ – HOPA
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Fırtına Deresi’ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Galerdüzü ve Kalegon gezileri sonrası yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Ayder Yaylası gezisinin ardından Batum’a doğru hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan’a geçiyor ve gezimize ilk olarak Hz. İsa’nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`in mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros Kalesi`ni) (Panoramik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt`tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri`ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü`nü göreceğiz. Sonrasında şehir merkezine giderek Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi`ni, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli`ni, Batum Limanı`nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı göreceğiz. Batum Bulvarı`nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman ardından Sarp Sınır Kapısı`ndan çıkış işlemlerini yapıp akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz .
SabahKahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğlen Yemeği: Batum’da menü olarak alınacaktır (Ekstra).
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: Heyamo Otel - Peronti Otel - Terzioğlu Otel - Sarp Otel - Rize Green Otel vb oteller

6. GÜN: HOPA- SAMSUN
RİZE BEZİ ATÖLYESİ - UZUNGÖL - LUSTRA GARESTER YAYLA TURU - HALDİZEN DERESİ DEMİRKAPI YAYLASI YAYLA EVİ TURU
Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Rize`ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapım atölyesini göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz RİZE BEZİ mağazasına gidiyoruz. Rize bezinin(Feretiko) en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından aracımıza binip Of - Çaykara - Taşkıran güzergahında Solaklı Deresi ve Vadisi boyunca ilerleyip, heyelan sonucu kayan kayaların vadi onunun kapatmasıyla oluşmuş bir set gölü olan Uzungöl`e ulaşıyoruz. Burada misafirlerimiz aşağıdaki turlara katılama fırsatı bulabilirler.(Hava durumuna göre grupça 2 turdan mümkün olan 1 tanesine gidilebilecektir.)
LUSTRA - GARESTER YAYLA TURU(Ekstra; Kişi Başı 50 TL) Uzungöl`ü kuşbakışı görebileceğiniz bu tura Uzungöl`den minibüslere binerek başlıyoruz Lustra Yaylası`ndaki fotoğraf molasının ardından tekrar minibüslere binerek Garester Yaylası`na ulaşıyoruz araçlarımızdan indikten sonra kısa bir yürüyüş yaparak mola yerimize ulaşıyoruz burada muhteşem bir manzara eşliğinde dileyenler ücretlerini ödeyerek çay, ayran veya süt içebilir ve Trabzon`un meşhur sütlaçından yiyebilirler. Mola sonrası minibüslerde buluşup Uzungöl`e geri dönüyoruz.
HALDİZEN DERESİ - DEMİRKAPI YAYLASI - YAYLA EVİ TURU(Ekstra; Kişi Başı 50 TL)
Haldizen Deresi, Uzungöl`ün varlık nedenidir. En uzak dağ köylerinden biri olan Demirkapı Yaylası`nda şehrin gürültüsünden uzak doğanın kucağında bulutların öte yanında yayla evlerinin sıcaklığını gezip görüyor çok eski bir yayla evini ziyaret ediyoruz. Dileyenler ücretini ödeyerek yayla suyunda demlenmiş çay içebilir, kuzine sobada fırınlanmış patates yiyebilirler. Ziyaret sonrasında minibüslerde buluşarak Uzungöl`e geri dönüyoruz.
Keyifli yayla turumuzun ardından Uzungöl`de vereceğimiz serbest zamanın ardından, öğlen yemeğimizi yiyeceğimiz yere göre, otobüsümüze binip öğlen yemeğine(ekstra) gidiyoruz. Yemek sonrasında Karadeniz`in müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek TEREYAĞ ve PEYNİR in bir çok çeşidinin alışverişi yapabileceğimiz mağazaya gidiyoruz. Ayrıca KÖME ve PESTİL alışverişi için yine bir mağaza da mola veriyoruz. Alışverişin ardından konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize geçiyoruz.
SabahKahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğlen Yemeği: Uzungöl veya Akçaabat`ta menü olarak alınacaktır.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: My House Otel - Konaks Otel - Kubaliç Otel - Aripsas Otel - Giresun Avcı Otel vb oteller

7. GÜN: AMASYA- İZMİR
AMASYA FERHAT İLE ŞİRİN - ARKEOLOJİ ve MUMYALR MÜZESİ- II. BAYEZİD KÜLLİYESİ- HAZERANLAR KONAĞI- ŞHEZADELER PARKI- YEŞİLIRMAK - SAAT KULESİ
Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılarak Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya`ya varıyoruz. Amasya`daki gezimize Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eserler ve İlhanlılar dönemine ait mumyalar sergilenmektedir. II.Bayezid Külliyesi(Restorasyon nedeniyle cami içerisi ziyaret edilememektedir.), Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikayesiyle büyüleyen Kral Kaya Mezarları`nın panoramik seyri, Amasya Kalesi`nin ve Yalıboyu Evleri`nin fotoğraflanması, Şehzadeler Parkı`nda kısa bir yürüyüş, Mağdenüs, Alçak ve Hükümet Köprülerin görülmesi, 1865 yılında inşa edilmiş olan mimarisiyle dikkat çeken en güzel konaklardan biri olan Hazeranlar Konağı`nın ziyareti ve Saat Kulesi`nin fotoğraflanması sonrasında öğle yemeğimizi(ekstra) yiyeceğimiz restorana gidiyoruz. Yemek sonrası aracımıza binerek sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını ziyaret etmek için yola koyuluyoruz. Bu ziyaretimizin ardından turumuzu bitiriyor ve bir başka Gezinomi organizasyonunda buluşmak üzere dönüş yolculuğuna başlıyoruz.
SabahKahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğlen Yemeği: Amasya`da menü olarak alınacaktır.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Dönüş yolunda serbest alınacaktır.(Ekstra)
Konaklama Oteli: Otel konaklaması bulunmamaktadır.
Önemli Not: İzmir misafirlerimiz diğer illerden çıkışlı aynı turlar ile birleştirildiğinde Turdan 1 gün önce bilgilendirme yapılacaktır. İzmir – Ankara veya Ankara- İzmir Arası Otobüs Bileti ile Transfer Sağlanacaktır.

(G)

ÖNEMLİ UYARI: T.C. VATANDAŞLARININ BATUM GİRİŞLERİNDE RESİMLİ VE T.C. KİMLİK NUMARASININ YAZILI OLDUĞU YENİ ÇİPLİ NÜFUS CÜZDANI VEYA PASAPORT BULUNDURMASI ZORUNLUDUR. BUNUN DIŞINDAKİ KİMLİK KARTLARI İLE (EHLİYET VS.) GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR. ÇOCUKLAR DAHİL RESİMSİZ, YIPRANMIŞ, ÜZERİNDEKİ SOĞUK DAMGASI BELLİ OLMAYAN, DEĞİŞİM SÜRESİ GEÇMİŞ NÜFUS CÜZDANI VE PASAPORT İLE GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPILAMAZ. T.C. VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZİN 50 TL OLAN YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI KENDİLERİ TARAFINDAN ÖDENMEKTEDİR.T.C. VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GECMEMEKTEDİR. ALMANYA VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZ PASAPORTLARIYLA GEÇİŞ YAPACAK OLUP, YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ALMALARI GEREKMEMEKTEDİR.AİLESİ İLE BİRLİKTE (ANNE VE BABANIN AYNI ANDA) SEYAHAT ETMEYECEK OLAN 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN BATUM`A GECİŞLERİ İCİN NOTER ONAYLI MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKMEKTEDİR.HERHANGİ BİR BELGE EKSİKLİĞİ/YANLIŞLIĞI SEBEBİYLE GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.
1 Eylül tarihi ile beraber, eski kimlikle geçiş kesinlikle mümkün olmayacaktır. Çıkan yeni kanun ile birlikte
1 Eylül ve sonrasında yalnızca yeni çipli kimlikler ve pasaport ile geçiş mümkün olacaktır.

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz

 • Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Yupa Tur Kalite ve Güvencesi
 • Yupa Tur Otobüs İçi İkramları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Eksta Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri(Müze Kart 70TL)

 

Gid Tarihleri
Dönüş Tarihleri İki Kişilik Odada Kişi Başı
04 Temmuz 2020 10 Temmuz 2020 1786.00 TL
11 Temmuz 2020 17 Temmuz 2020 1786.00 TL
18 Temmuz 2020 24 Temmuz 2020 1786.00 TL
25 Temuuz 2020 31 Temmuz 2020 1786.00 TL
26 Temmuz 2020 01 Ağustos 2020 1786.00 TL
30 Temmuz 2020 06 Ağustos 2020 1936.00 TL
02 Ağustos 2020 08 Ağustos 2020 1936.00 TL
08 Ağustos 2020 14 Ağustos 2020 1786.00 TL
22 Ağustos 2020 28 Ağustos 2020 1786.00 TL
05 Eylül 2020 11 Eylül 2020 1786.00 TL
20 Eylül 2020 26 Eylül 2020 1786.00 TL
29 Eylül 2020 03 Ekim 2020 1667.00 TL

Ayrıntılı bilgi ve diğer tarih seçenekleri için lütfen ofisimiz ile irtibata geçiniz.