Kurban Bayramı Chios Turu

%0

Çeşme Çıkışlı

2 Gece 3 Gün


1.Gün: ÇEŞME - CHIOS - GÜNEY ADA TURU
Sabah saat 08:00’da Çeşme limanında rehberimizle buluşuyoruz. Check-in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 
09.00 feribotu ile Sakız adasına hareket ediyoruz. 45 dakikalık yolculuğun ardından Sakız Adası’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımıza binip, adanın güney kısmını keşfe çıkıyoruz.İlk durağımız yüzyıllardır el yapımı seramikleri ile ünlü Armo- lia Köyü. Bu köyde hem sakız ağaçlarını yakından tanıyacağız hem de ünlü seramik atölyelerini ziyaret etme fırsatı bula- cağız. Sonraki durağımız adını meydanında bulunan kalesin- den alan, adanın en büyük ve güzel köylerinden biri olan Pir- gi köyü. Köyün dar sokaklarında geze geze meydanına ulaşıp kahve molası veriyoruz. Ardından diğer popüler Ortaçağ köyü ve ‘‘labirent köy’’ olarak da adlandırılan Mesta’ya hareket edi- yoruz. Mesta’da bulunan eski Taxiarchis Kilisesi’nde, İstanbul ve Kudüs’ten gelmiş meleklerden Mikail ve Gabriel’in gümüş kaplamalı ikonları görülmeye değerdir.Ortaçağ evlerini fotoğraflayabileceğimiz sokaklarda gezip ye- mek ve yüzme molası vereceğimiz, siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı Mavra Volia’nın bulunduğu Empo- rios’a gidiyoruz. Yemek ve yüzme molamızın ardından, Sakız’ın en merkezi konumunda bulunan otelimize hareket ediyoruz. Otele yerleşmemizin ardından misafirlerimiz için serbest zaman.

2.Gün: CHIOS - KUZEY ADA TURU
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, bizi almak için gelen  aracımıza  biniyoruz.  İlk  olarak  Sakız  Adası’nın  sembollerinden,  deniz  kenarında  bulunan  ünlü  yel  değirmenlerinde fotoğraf molası veriyoruz.Ardından turumuza Daskalopetra plajı yakınlarında bulunan ve Homeros’un 6.yy da şiir okulu olarak bilinen ve “öğretmen taşı” olarak anılan ünlü kayasını görmek için hareket ediyoruz.Sonrasında bölgenin çok yakınında bulunan Kardamilya balıkçı köyüne uğrayıp, meydanındaki Kardamilalı gemici heykelini görüyoruz. Ünlü sahil kasabası Marmaro’da bir kahve molası verdikten sonra öğle yemeği için başka bir balıkçı köyü olan Lagada’ya doğru hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından otelimize dönmek için aracımıza biniyoruz.Akşam yemeğini birlikte yemek isteyen misafirlerimizle isteğe bağlı olarak taverna ve Yunan müziği eşliğinde akşam ye- meğimizi alıyoruz ve günümüzü bitiriyoruz.

 3.Gün: CHIOS - SERBEST ZAMAN - ÇEŞME
Otelimizde alacağımız kahvaltının  ardından  tam  gün  dile- diğiniz gibi geçirebilir, adanın keyfini çıkarabilirsiniz. Feribot saatimizden 1 saat önce check in ve gümrük işlemleri için li- manda rehberimizle buluşuyoruz ve Çeşme ’ye dönüş feribotu- muza biniyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık dönüş yolculuğumuzun ardından Çeşme’ye varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri- mizi tamamlayarak turumuzu bitiriyoruz.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon için
Aydın Ofis : 0256 213 07 01 Kuşadası Ofis: 0256 614 99 33
Aydın AVCI 0532 760 66 21 - 0549 414 14 41

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Çeşme - Chios - Çeşme gidiş-dönüş feribot bileti
 • Çeşme ve Chios liman vergileri
 • Chios Adası’nda 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • 3 Gün profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Chios Adası’nda iki gün Türkçe rehberli tam gün tur
 • Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti 145 €
 • Yurtdışı çıkış harcı 50TL
 • Yunanistan geceleme devlet vergisi; gecelik odabaşı 0.50€
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 65 Yaş ve üzeri için 10€ sur-prim alınacaktır

NOT

 • Çeşme’den kalkış saati 09:00, Chios’tan ise 17:00’dir.
 • Pasaportunda Kuzey Kıbrıs giriş damgası olanlarYunanistan’a giriş yapamayacaklardır.
 • Rehberinizin koşullar doğrultusunda tur güzergahında

 

2020 Güncel Tur Programları, detaylı fiyat ve alternatifler için lütfen iletişime geçiniz.