Kurban Bayramı Midilli Turu

%0

Ayvalık Çıkışlı

2 Gece 3 Gün


1.Gün: AYVALIK - MİDİLLİ - ŞEHİR TURU
Sabah 08:00’de Ayvalık Limanı’nda olacak şekilde toplanıyoruz.Rehberimizle buluşup, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından limanda bizleri bekleyen gemimize yerleşip, Ege Denizinin kuzey doğusunda yer alan ve Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olan Midilli’ye (Lesvos) ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrükkontrolünden sonra, valizler sizleri bekleyen otobüse yerleştirilir ve yürüyerek Türkçe rehber eşliğinde şehir turu gerçekleştirilir.Mytilini’de  (Midilli-Lesvos  adasının  başşehri)  keyifli bir  ge- zintiye çıkıyor ve bu esnada, Sapho meydanından  başlayarak, Agios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Agios Athanasi- os Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami ve Hamamı, Valide ve Yalı Cami gibi tarihi yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra Mi- dilli mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmak için Midilli merkezde bulunan restaurantlardan birinde oğle yemeğinizi alabilirsiniz. Sonrasında merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün: THERMİ - MANDAMADOS - MOLİVOS (Mithimna) - PETRA TURU
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, bu günün ilk durağı olan Thermi’ye doğru yola cıkıyoruz. Kaplıcaları Osmanlı zamanında inşa edilen tarihi Sarlıca Palas Hotel binası önünde kısa bir fotoğraf molası veriyor ve adanın en mistik yeri Man- damados Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Burada yer alan adanın en ünlü kilisesi Taksiarchis Kilisesi ve Manastırı’nı yakından tanıyoruz. Sonraki durağımız Yunanca Mithymna adı ile de bilinen ve Assos kentinin de ilk sakinlerinin göç yeri olan Midilli’nin en güzel beldesi Molyvos’a doğru yolculuğumuzu başlatıyoruz. Kalesi, taş evleri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molyvos’ta geçirdiğimiz keyifli zamanın ardından Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Sadece4-5 km uzaklıkta Midilli’nin en güzel sahillerine sahip Petra’ya ulaşıyoruz. Burada öğle yemeği ile birlikte Petra’nın tertemiz sularında yüzme molası veriyoruz.Petra’da yaptığımız panoramik turun ve kayaya oyulmuş 114 basamakla  çıkabileceğimiz,  kasabayı  yüksekçe  bir  kayanın üstünden seyreden Meryemana Kilisesi’ini de ziyaretin ardın- dan adanın iç tarafından,  Kalloni ve Gera Körfezlerini izleyerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Keyifli bir günün ar- dından otele geri dönüyoruz ve dinleniyoruz. Akşam yemeğini birlikte yemek isteyen misafirlerimizle isteğe bağlı olarak tav- erna ve yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.

3.Gün: AGISOS KÖYÜ TURU - SERBEST ZAMAN- AYVALIK
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Midilli’nin en otantik yerleşim yerlerinden biri olan Agiasos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi ile ünlü bu dağ köyüne vardığımızda  köyün  Şirince  benzeri  sokaklarında  keyifli  bir  gezintiye çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Midilli merkezi’ne doğru dönüşe geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz feribot saatine kadar alış veriş için serbest zaman geçirebilir. Sonrasında feribot kalkış saatinden 1 saat önce limanda rehberimizle buluşup check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Ayvalık’a dönüş için feribotumuza biniyoruz. Ayvalık’a varışımıza istinaden pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak turumuzu bitiriyoruz.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon için
Aydın Ofis : 0256 213 07 01 Kuşadası Ofis: 0256 614 99 33
Aydın AVCI 0532 760 66 21 - 0549 414 14 41

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ayvalık - Midilli - Ayvalık gidiş-dönüş feribot bileti
 • Ayvalık ve Midilli liman vergileri
 • Midilli Adası’nda liman - otel - liman transferleri
 • Midilli Adası’nda 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • 3 Gün profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Midilli Adası’nda üç gün Türkçe rehberli tam gün tur
 • Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti 145 €
 • Yurtdışı çıkış harcı 50TL
 • Yunanistan geceleme devlet vergisi; gecelik odabaşı 1.50€
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 65 Yaş ve üzeri için 10€ sur-prim alınacaktır

NOT

 • Ayvalık’dan kalkış saati 09:00, Midilli’den ise 17:00’dir.
 • Pasaportunda Kuzey Kıbrıs giriş damgası olanlar Yunanistan’a giriş yapamayacaklardır.
 • Rehberinizin koşullar doğrultusunda tur güzergahındadeğişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

 

2020 Güncel Tur Programları, detaylı fiyat ve alternatifler için lütfen iletişime geçiniz.