Lavanta Hasadı ve Burdur Salda Gölü Turu

%21

Aydın Çıkışlı

03 Ağustos/ 1 Gece 2 Gün

375 TL

295 TL






03 Ağustos 2019 Cumartesi
Saat 05:00’da Kuşadası’dan, saat 06:00 Aydın’dan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.
Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyü lavanta tarlalarına gidiyoruz. Yola çıktıktan sonra Kuyucak Pamukören’de  yayla restauranta serpme sabah kahvaltısı ardından  Isparta’nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Turda öncelikle bahçelere giderek Lavanta Bahçelerini geziyoruz. Burada dilediğimiz kadar kalıp fotoğraf çekiyoruz. Ayrıca dileyen katılımcılarımız lavanta kesimi yapabilir. Lavanta bahçeleri gezimiz sonrası, dileyenler burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun,  vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerinden ve Yöre halkının lavanta dışında hatmi çiçeği papatya kekik gibi yörede yetişen güzel çiçekleri ve otları toplayarak aktarlara gönderdikleri bu çiçeklerden köy gezimiz sırasında alabilirsiniz.
Kuyucak’taki Lavanta hasadımızı yapıp gezilerimizi tamamladıktan sonra akşam saatlerinde Eğirdir gölüne doğru yola çıkıyoruz. Eğirdir’de kemer üzerine inşa edilmiş ve minaresi ön plana çıkan Hızır Bey, Ulu Cami, Dündar Bey Medresesi ve Eğirdir Kalesi gezilerimizi tamamladıktan sonra çarşıda serbest zaman veriyoruz. Önceden iki farklı ada olmasına rağmen günümüzde anakaraya bağlanmış olan Yeşil Ada ve Can Ada’ları üzerinde otobüslerle tur attıktan sonra grubu isteği doğrultusunda  akşam yemeği için ekstra olarak ayarlamış olduğumuz Yeşil Ada Big Fish Restorant’ta meşhur Eğirdir Gölü’nün Levrek balığı,helva,salata,pilav ve su yemekten sonra çay ikramı şeklinde akşam yemeği alınabilir (ekstra kişi başı 40 TL). Grup burada yemek almaz ise kalacağımız Isparta öğretmen evinde  akşam yemeği alınabilir(ekstara kişi başı 15-25 TL). Akşam yemeği sonrasında konaklama Isparta Öğretmen evinde.

04 Ağustos 2019 Pazar
Sabah 07:00’da uyanıp saat 08:00’a kadar otelimizin restorantında kahvaltı keyfi yapıyoruz. Kalacağımız Isparta Öğretmen Evi merkezi konumda olduğu için bir gün önce alışveriş yapamayan kişiler buradaki çarşıda alışveriş yapma imkanı bulabilirler. Saat 12:00 civarlarında Isparta’dan ayrılıp Burdur üzerinden geçip Burdur Gölü kenarıdan Yeşilova’ya varıyoruz. Türkiye’nin maldivleri olarak bilinen beyaz cennet ,özellikle son yıllarda pek çok kişinin dikkatini çeken Salda Gölü’ne gidiyoruz. Farklı bir doğa güzelliği ve su rengi olan adeta saklı bir cennet etrafında aracımızla geçerek Sultanpınar Restoranta varıyoruz. Arzu edilir ise burada balık menü olacak şekilde akşam  yemeği alınabilir veya burada Salda gölü kenarında zaman geçirme imkanı bulup Salda Gölü’nün tadını çıkarabiliriz. Salda Gölü gezimiz tamamladıktan sonra Leblebinin başkenti olan Serinhisar’a uğrayıp leblebi alıp ardından Aydın’a doğru dönüş yolculuğumza başlıyoruz. Gerekli ihtiyaç molalarının ardından Aydın Kuşadası’na varıp turumuzu sonlandırıyoruz.

Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz, ve diyoruz ki; 
Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.  

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon İçin
Aydın Ofis : 0256 213 07 01 Kuşadası Ofis: 0256 614 99 33
Aydın AVCI 0532 760 66 21 - 0549 414 14 41

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Özel serpme kahvaltı
 • 1 gece öğretmen evinde konaklama
 • Öğretmen evinde alınan kahvaltı
 • Araç içi su ikramı
 • Ulaşım
 • Rehberlik ve çevre gezileri
 • Sigorta

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Öğlen yemekleri
 • Akşam yemekleri

 

 Tarihler  İki Kişilik Odada Kişi Başı   Tek Kişilik Oda  İlave Yatak 03-11,99 Yaş Arası Çocuk 0-02,99  Yaş Arası Çocuk
03 Ağustos 2019 295.00 TL 335.00 TL 295.00 TL 265.00 TL Ücretsiz