LİDYA SARDES HOTEL TERMAL & SPA TURU

%0

Manisa

Aydın Çıkışlı

TL

TL


1.Gün

07:00’da siz değerli misafirlerimizle Nevzat Biçer Parkı veya  Eski Otogarda buluşuyoruz. Gidiş güzergahımız Aydın- Nazilli- Buldan- Eşme-Ulubey Kanyonu-Uşak- Kuladokya- Kula-Salihli’ye varış. 
Güzergahımız üzerinde Atça Gönülhanı’nda alacağımız serpme özel sabah kahvaltımızın ardından Buldan, Eşme üzeri Ulubey Kanyonu’na ulaşıyoruz. Ulubey Kanyonu giriş ücreti ekstradır.
Ulubey Kanyonu, Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırları içerisinde bulunan kanyon. Bugüne kadar bilinmeyen kanyon, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca devam eden bir ana kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyonlardan oluşur. Ulubey çayı, bütün kanyonu adeta saklı bir cennete çevirmiştir.
Ulubey Kanyonu’nda ayrıldıktan sonra Uşak’ta ekstra öğle yemeği yenilecek ardından  Kuladokya Peribacaları’nı ziyaret edeceğiz.Kula Peri Bacaları (Kuladokya: Kula ve çevresi, volkanik özellikli jeolojik yapıya sahiptir. Burgaz mevkiinde Gediz Nehri’nin üst kısmında ısı değişiklikleri, yağmur, rüzgar ve erozyon etkisiyle oluşmuş, peri bacaları görünümlü doğal oluşumlar görülür. Gediz Vadisi içinde, pastel tonlarda görkemli bir peyzaj oluşturur.) Ardından Kula Volkanik Jeoparkı’nı (Kula Volkanik Jeoparkı, Batı Anadolu?Ege eşiğinde, Manisa İli sınırları içerisinde yer alır. Yaklaşık 300 km² alan kaplayan Kula Volkanik Jeoparkı sahası, ekseriyeti Kula İlçesinde olmakla birlikte kısmen Salihli İlçesi ile Sandal Beldesi, Gökçeören Beldesi, Adala Beldesi ve Gökeyüp Beldelerini içine almaktadır.) görüp peşi sıra Kula evlerini (Kula Evleri 18. yüzyıl`da Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altındaki pek çok bölgede karşılaşılabilen ve Türk Evi olarak tabir edilen nitelikte yapılardır. Plan, kuruluş gibi mimari ve ahşap, alçı ve kalem işleri gibi estetik düzenlemeleriyle Osmanlı mimari ve süsleme sanatının zengin bir örneğini oluştururlar. 19 yüzyılda da süre giden bir Osmanlı mimari geleneğinin ürünleri olan Kula Evleri tipik Osmanlı kent dokusunu oldukça başarılı bir şekilde günümüze taşır.) gördükten sonra Lidya Sardes Termal Hotel & Spa’ya 16:00’da varıyoruz ve otelimize varışın ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirimiz otelin 16:00-17:00 arasında ikram edilen çay-kahve ve kurupasta ikramlarından yararlanabilirsiz. www.lidyatermalotel.com
HOTEL LİDYA SARDES Thermal & SPA;
Antik Sardes kentine ve Kurşunlu Kaplıcaları’na açılan konumuyla huzurlu ortamı, çam ormanlarıyla çevrili doğal güzellikleri, muhteşem antik Lidya tarihi, zengin termal kaynakları ve misafirlerine evlerindeki konforu yaşatan konsepti ile kişiye özel termal dinlenme merkezidir.Özel tasarlanmış mimarisi ile antik Lidya dokusunu hissedebilir; Faustina SPA Merkezinin sakin, dinlendirici, egzotik ortamında bedeninizi ve zihninizi size özel terapilerimizle canlandırabilirsiniz. Vücudunuzdaki enerji akışını Bali’li masözlerimizin geleneksel Uzakdoğu teknikleri ile harekete geçirebilir, kükürtlü kaplıcalarımızın şifalı suyu desteğinde beden ve ruh sağlığınızı zinde tutabilirsiniz.

 • Havuz ve Banyolar                        2 Adet Thermal Havuz ( Karma Havuz ve Bayan Havuzu )
 • Aroma Terapi Bakımları                Faustina Thermal Banyoları
 • Uzakdoğu Masaj Çeşitleri              1 Açık Havuz ve Açık Çocuk Havuzu
 • Tüm Vücut Kil Maskesi                  2 Adet Türk Hamamı ( Karma Hamam ve Bayan Hamamı )
 • Fitness Salonu                              Sauna
 • Kar çeşmesi                                 Buhar Odası
 • Çamur Banyoları                          Masaj Odaları

Lidya Sardes Hotel,  misafirlerini bulunduğu coğrafyanın tüm bereketini yansıtan Kybele Restaurant’ta ağırlamaktadır.  Sabah kahvaltıları ve akşam yemeklerimizin açık büfe olarak sunulduğu Kibele,  adını  mitolojide doğayı, canlılığı, bereketi  ve bolluğu simgeleyen ana tanrıçadan almıştır.Konularında uzman kişiler olan usta aşçılarımız sundukları zengin menüler ile sizlere leziz tadları tattırmayı görev edinmişlerdir.Türk mutfağı ve yöremizden değişik lezzetlerin yanı sıra dünya mutfaklarından da örnekler sunduğumuz Kybele Restaurant 350 kişi kapasiteyle hizmetinizdedir.Yemeğinize eşlik edecek alkollü – alkolsüz içecek menülerinde, seçkin markalar tercih edilmiştir.       
Kahvaltı                07:00 – 10.30              Akşam                  18.30 – 21.30
Muhteşem havuz ve ova manzarası ile huzurlu bir ortamda sevdiklerinizle canlı müzik eşliğinde keyifli bir akşam geçirmeniz için sizleri bu güzel termale götürmek istiyoruz.

2.Gün

Gün boyunca Lidya Sardes Termal&Spa otelimizin tüm imkanlarından faydalanıyoruz. Canlı müzik eşliğinde otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelde.

3.Gün

Sabah kahvaltı ardından 12:00’a kadar otelin tüm ücretsiz aktivitelerinden faydalanıyoruz. 12:00’da bizi bekleyen aracımızla geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bu yolculuk sırasında Bozdağ köyüne gelmeden Kırk oluk çeşmesinden(Her bir çeşmesinden birer yudum da olsa içenin dileğinin yerine geldiğine rivayet edilen Kırkoluk, çevresiyle birlikte bölgenin cazibe merkezlerinden biri haline geldi.) suyumuzu içiyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra Bozdağ köyü görülecek(Bozdağ, Birgi’nin 22 km kuzeyinde, 2.157 m yüksekliğinde, 1.150 metre rakımda kurulmuş bir yayladır. Adını Batı Anadolu’nun en yüksek dağlarından biri olan Bozdağlar’dan alır. “Ege’nin Alpleri” olarak adlandırılan Bozdağlar, Küçük Menderes ile Gediz ovaları arasında doğu-batı yönünde 170 km boyunca uzanır ve pek çok endemik bitkiye ev sahipliği yapar. Meşe ve çam ormanları içinde kurulan Bozdağ Mahallesi, yemyeşil doğası, tertemiz havası ve suyu ile bir yeryüzü cennetidir. Bu orman içindeki Mermeroluk mevki ve kaynak suyu çeşmesi önemli bir rekreasyon alanıdır. Yayla, yıl boyunca dağcıların ve doğaseverlerin uğrak noktasıdır. Ayrıca iklim şartlarının uygunluğu, Bozdağ’ı Türkiye’nin önemli yamaç paraşütü merkezlerinden biri hâline getirir.) Bu gezilerimizin ardından Gölcük Gölü’ne gidiyoruz (Ödemiş`i çevreleyen Bozdağlar`da bulunan bu şirin yayla, aynı zamanda Gölcük Gölü ile de ünlüdür. Göl, çevresi çam ormanları ile kaplı yaylanın tam ortasındadır. Nefis havası, konaklama tesisleri ile spor kulüplerinin de kamp yeri olarak kullandığı Gölcük tam anlamıyla bir doğa cennetidir.Denizden yüksekliği yaklaşık 1100 metre olan göl, tektonik hareketlerle oluşmuştur. Gölün derinliği ortalama 5 metredir. Gölcük`ün İzmir`e uzaklığı 130, Ödemiş`e ise 18 kilometredir. Göl kenarında 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü`nün 1934 yılında kalmış olduğu tarihi bina, bugün halen otel olarak kullanılmaktadır.) Burada çaylarımızı kahvelerimizi içtikten sonra Birgi’ye doğru yola çıkacağız.(Birgi: İzmir ilinin Ödemiş ilçesine bağlı 5000 nüfuslu bir beldedir. Tarihte Dioshieron, Christoupolis, Pyrgion adlarıyla anılmaktadır. Aydınoğulları Beyliğine başkentlik yapmıştır. Zamanın yöredeki en büyük şehirlerindendir. Aydınoğullarına başkentlik yaptığı zamanlarda şehirde 700.000 hane olduğundan bahsedilir. Kasabada, İmamı Birgivi Türbesi, Çakırağa Konağı, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii-Ege bölgesinin en eski camilerindendir ve minberi ve hutbe kapısı ve pencere kanatları birer şaheserdir.- birçok kale ve hamam yıkıntısı gibi eserler mevcuttur.) Birgi gezimizin ardından Ödemiş’te arzu edilirse meşhur Ödemiş köftesi yenilebilir(ekstra). Ödemiş’in fırınlarından meşhur Ödemiş ekmeği ve kıtır ekmek alınabilir. Geri dönüş yolculuğumuzda Tire- Belevi üzeri Aydın’a varıyoruz.

Bir başka Yupa Tur organizasyonunda görüşmek üzere. Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.

Not: Acente veya rehber  gerekli görüldüğü durumlarda tur programına bağlı kalmak koşuluyla, programda değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden firmamız kesinlikle sorumlu değildir.

Detaylı İletişim
Aydın AVCI
0549 414 14 41
0532 760 66 21

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 4* Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon  Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Yupa Tur Otobüs İçi Soğuk İkramları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Otopark Ücretleri
 • Kuladokya ve Jeopark Gezisi
 • İlk Gün Alınan Kahvaltı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Alınan Tün Öğle Yemekleri
 • Ulubey Kanyonu Giriş Ücreti
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart 70TL)

 

 Gidiş- Dönüş Tarihleri  İki Kişilik Odada Kişi Başı   Tek Kişilik Oda  İlave Yatak 4-12 Yaş Arası 0-4 Yaş Arası
 15 Kasım 2019  17 Kasım 2019          
 29 Kasım 2019  01 Aralık 2019          
 06 Aralık 2019  08 Aralık 2019          
 20 Aralık 2019  22 Aralık 2019          
 27 Aralık 2019  29 Aralık 2019          
 18 Ocak 2020  20 Ocak 2020          
 06 Mart 2020  08 Mart 2020          
 27 Mart 2020  29 Mart 2020          
 10 Nisan 2020 12 Nisan 2020