Ramazan Bayramı Kos Turu

%0

Bodrum Çıkışlı

2 Gece 3 Gün


1.Gün: BODRUM - KOS - ŞEHİR TURU
Sabah saat 08:00’de Bodrum limanında rehberimizle buluşuyoruz. Check-in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 09:00 feribotu ile Kos adasına hareket ediyoruz.Kos, tarihi dokusu, kosmopolit yapısı ve antik dönem teda- vi merkezi olan dünyanın en büyüğü ünvanına sahip Askle- peion’un burada bulunmasıyla dünyaca ün yapmış adalardan biridir. Kısa bir yolcuktan sonra adaya varıyoruz, gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlayarak bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz ve panoramik turumuzu yaparak otelimize yerleşiyoruz.Kısa  bir  dinlenme  süresinden  sonra  rehberimizle  Kos  ada merkezini tanımak üzere otelden hareket ediyoruz ve keyifli bir  yürüyüş  turuyla  şehir  merkezinde  Özgürlük  Meydanı çevresinde antik kent kalıntıları, Osmanlı Dönemi’nden kalma Defterdar Camisi, İtalyan Dönemi’nden kalma Agora (çarşı) bi- nası, Arkeoloji Müzesi, yakın çevrede Belediye Binası, altında Hipokrat’ın öğrencilerine ders verdiği ve 2500 yaşında olduğu söylenen çınar ağacı ve Osmanlı Çeşmesi, Şövalyeler Kalesi, Roma Evi ve Eski Türk mahallesi göreceğimiz noktalar arasın- dadır. Kos’ta çarşı çekim merkezidir. Siesta saatleri (14:00-17:00) dışında dükkanlar gece 24.00’e kadar açıktır. Alabileceğimiz Ouzo dışında buraya özgü posa peyniri, domates tatlısı farklı ve bizi mutlu eden lezzetlerdir. Alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın sonrasında otelimize dönüyoruz.

2.Gün: KOS - TAM GÜN TUR 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, bugün adanın uzak noktalarına ulaşmak istiyoruz. Önce Türk köyü olan Germe veya bugünkü adıyla Platani’den geçerek Asklepeion’a ulaşıyoruz ve ören yeri ziyaretimizi yapıyoruz. Ziyaretimizi tamamlayarak Zia Köyü’ne gidiyoruz. Buranın eşsiz manzarasıyla büyülenerek eşsiz bir tat tarçın şurubunu  yudumlarken karşıdan Bodrum ve Turgutreis’i, Kilimli ve Pserimos adalarını seyrediyor ve eşsiz fotoğraflarla anılarımızı zenginleştiriyoruz.Küçük dükkanlarda alış verişlerimizle Zia Köyü  esnafını mut- lu edebiliriz. Daha sonra Pyli’ye geçiyoruz. Bugün ayrıca eşsiz Kos şarabı çeşitlerini tatmak güzel bir hediyelik almak için il- ham olacaktır. Öğlen yemeğimizi Mastihari’de aldıktan sonra otelimize dönüyoruz.Akşam yemeğini birlikte yemek isteyen misafirlerimizle isteğe bağlı olarak taverna ve Yunan müziği eşliğinde akşam ye- meğimizi alıyoruz. Yemek sonrası, arzu edenler otele döne- bildiği gibi arzu edenler Kos Adası gece hayatını deneyimleye- bilirler.

3.Gün: KOS - SERBEST ZAMAN - BODRUM
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, serbest zaman. Feribot kalkış saatinden 1 saat önce check-in ve gümrük işlemleri için otelde belirtilecek saatte buluşularak limana transfer yapılacaktır. Yaklaşık 45 dakikalık dönüş yolculuğumuzun ardından Bodrum’a varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak turumuzu bitiriyoruz.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon için
Aydın Ofis : 0256 213 07 01 Kuşadası Ofis: 0256 614 99 33
Aydın AVCI 0532 760 66 21 - 0549 414 14 41

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Bodrum - Kos - Bodrum gidiş-dönüş feribot bileti
 • Bodrum ve Kos liman vergileri
 • Kos Adası’nda liman - otel - liman transferleri
 • Kos Adası’nda 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • 3 Gün profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Kos Adası’nda iki gün Türkçe rehberli tam gün tur
 • Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti 145 €
 • Yurtdışı çıkış harcı 50TL
 • Yunanistan geceleme devlet vergisi; gecelik odabaşı 0.50€
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 65 Yaş ve üzeri için 10€ sur-prim alınacaktır

NOT

 • Bodrum’dan kalkış saati 09:00, Kos’tan ise 17:00’dir.
 • Pasaportunda Kuzey Kıbrıs giriş damgası olanlar Yunanistan’a giriş yapamayacaklardır.
 • Rehberinizin koşullar doğrultusunda tur güzergahın dadeğişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

 

2020 Güncel Tur Programları, detaylı fiyat ve alternatifler için lütfen iletişime geçiniz.