Safranbolu-Bolu Kültür Turu

%0

Aydın Çıkışlı

2 Gece 3 Gün

TL

TL


2 GECE KONAKLAMALI BATI KARADENİZ SAFRANBOLU-BOLU(YEDİGÖLLER, GÖLCÜK, ABANT) KÜLTÜR TURU

1.Gün: 13 Mayıs 2021 Perşembe
20:30
–Eski otogardan hareket ( GÜZERGAHIMIZ: Denizli-Afyon-Ankara-Bolu-Karabük-Safranbolu-Bolu-Düzce-Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyon-Denizli-Nazilli-Aydın veya Sakarya-Kocaeli-Yalova-Balıkesir-Manisa-İzmir-Aydın)

2.Gün: 14 Mayıs 2021 Cuma
06:00 –
Bolu yolu üzerinde Metro tesislerinde ekstra sabah kahvaltısı
07:00 –
Kahvaltımız ardından Safranbolu’ya hareket

SafranboluKarabük ilinin en büyük ve gelişmiş ilçesidir. Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihi evleri ile ünlü olan şehir bu özelliği sayesinde 17 Aralık 1994 tarihinden beri Dünya Miras Listesi`nde yer almakta ve turistik ilgi çekmektedir. İsmini, bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan safrandan alır. 
09:30 – Safranbolu’ya varış. Safranbolu Safran Tat Lokum tesisinde sinevizyon eşliğinde Safranbolu tanıtımı ve lokum alışverişi yapacağız. Alışverişimiz ardından rehberimiz eşliğinde Safranbolu Tarihi konakları ve Safranbolu evlerini gezip göreceğiz. Cam terasa gidilecek. Gezilerimiz tamamlandıktan sonra konaklama ve akşam yemeği Park Otel’de. www.parkhotel.com.tr 

3.Gün: 15 Mayıs 2021 Cumartesi
07:00
– Otellerimizde açık büfe sabah kahvaltı.
08:00
– Otellerimizden ayrılış.

Yolculuğumuzun ardından Amasra’ya ulaşıyoruz. Çeşm-i Cihan (Dünyanın Gözleri) olarak bilinen Amasra Kalesi, Kaymakamlar Müzesi ve çevre gezisinin ardından Amasra’da Ekstra Öğle Yemeği. (Balık ve  Salata Tavsiye Edilir) Zamanımız kalırsa tekne turu(ekstra) yapılabilir. Akşam saatlerinde Amasra’dan ayrıldıktan sonra Bartın üzeri, Çaycuma, Devrek (Devrek bastonları), Mengen üzeri Bolu’ya varış.
Konaklama ve akşam yemeği 4 yıldızlı Soylu Otelde. www.soyluotel.com

4.Gün: 16 Mayıs 2021 Pazar
07:00
– Otellerimizde açık büfe sabah kahvaltı.

08:30 – Otellerimizden ayrılış ve valizlerimizi aracımıza yerleştirip bizi bekleyen dolmuşlarımızla (esktra) Yedigöller’e gidilecek. Yedigöller Orman Parkı giriş ve dolmuş ücretlidir. Yedigöller’de bir tek büfe vardır. Önceden büfeye telefon edilip ekmek arası sucuk veya ekmek arası köfte ayarlanabilir (ekstradır). Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 göl vardır. Bu göller aralarında 100 m. yükselti farkı bulunan iki plato üzerindedir. Ortalama 780 m. yükseklikte olan platodaki göllerin en büyüğü Büyükgöl’dür. En derin yeri ise 15 m’dir. Büyükgöl’ün güneydoğusundaki Deringöl, 20 m. uzunluğundaki akan bölümü ile Büyükgöl’e bağlıdır. Yedigöller gezimiz ardından dolmuşlarımızla Bolu merkeze gelinecek. Bizi bekleyen otobüsümüzle ilk olarak Gölcük’e çıkılacak.

Gölcük Gölü’nün denizden yüksekliği 1220 metre. Gölcük Gölü oluşumu itibariyle yapay bir göl. Olası bir orman yangınında hızlı müdahale etmek için kullanılıyor sanırım. Gölcük Gölü, bilmeyenler için Abant Gölü ile karıştırılıyor. Genel olarak benzer yapıları var ve Abant Gölü İstanbul’a daha yakın. Gölcük ismi Kocaeli Gölcük ilçesiyle de karıştırılmaması gerekiyor. Gölcük Tabiat Parkı ismini, içinde bulunan küçük gölden alıyor.

 GÖLCÜK VE ABANT ORMAN BAKANLIĞINA AİT MİLLİ PARKLAR OLDUĞU İÇİN GİRİŞ ÜCRETİ ALINIYOR. GİRİŞ ÜCRETLERİ FİYATIMIZIN İÇİNDEDİR.
Gölcük gölü görüldükten sonra Abant’a hareket edilecektir. Burada Abant Gölü’nü ve Abant’ın eşsiz manzarasını gezip göreceğiz.

Türkiye’nin gezilmeye değer yerlerinden biri olan Abant Gölü tam anlamıyla bir tabiat harikasıdır. Çünkü çam ve köknar ağaçların çevrelediği 1350 metre yükseklikte bulan ve bir heyelan set gölüdür. Bir kaç kaynak suyu ile devamlı olan akarsuyu özel kılan ise devamlı kar ve yağmur suları ile beslenmesidir.
19:30 - Geri dönüş yolculuğumuz başlayacaktır. Dönüş güzergahımız Bolu-Düzce-Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyon-Denizli-Nazilli-Aydın veya Sakarya-Kocaeli-Yalova-Balıkesir-Manisa-İzmir-Aydın. Yol üzerinde tercih edeceğimiz bir dinlenme tesisinde akşam yemeği molası (ekstradır).

Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz ve diyoruz ki;  Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.  

Not: Acente veya rehber gerekli görüldüğü durumlarda tur programına bağlı kalmak koşuluyla, programda değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden YUPA TUR kesinlikle sorumlu değildir.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon için
Aydın Ofis : 0256 213 07 01 Kuşadası Ofis: 0256 614 99 33

Aydın AVCI 0532 760 66 21 - 0549 414 14 41

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece 3 ve 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
 • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri
 • Gölcük Gölü, Abant Gölü Giriş Ücretleri
 • Otobüs İçi Su ve Soğuk İkramlar
 • Lüks Otobüs İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • İlk Gün Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Bolu Yedigöller Dolmuş ve Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart 70TL) (Nisan ayında değişebilir)
 • Otellerde Alınan İçecekler
 • 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sigorta Ücret Farkı

Bu program 6502 sayılı tüketici kanuna göre hazırlanmıştır.

Notlar
Turumuz kesin çıkışlıdır.
Tur için kontenjanımız minimum 25 kişi ve maksimum 35 kişi ile sınırlıdır.
Kişi sayısına göre aracımız 39, 46 veya 54 kişilik olacaktır.
B2 ve D2 belgeli, 2013 ve 2014 model araçlar kullanılacaktır.

NOT! COVID-19 ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA ARAÇLARIMIZ KURALLARA UYGUN ŞEKİLDE DEZENFEKTE EDİLMEKTEDİR.
HER MİSARİFİN HES KODUNU BİLDİRMESİ ZORUNLUDUR!
 

Safranbolu-Bolu Kültür Turu  
İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücreti  
Üç Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücreti  
Single Oda Tur Ücreti  
06-11,99 Yaş Arası Çocuk  
00-5,99 Yaş Arası Çocuk  

Ayrıntılı bilgi için ofisimizi ziyaret edebilir ya da telefon ile bilgi alabilirsiniz.