SİVAS DİVRİĞİ KEMALİYE TURU

%0

İzmir

3 Gece / 4 Gün

TL

TL


1.Gün: Sabah İzmir Adnan Menderes Havalimanında 12.20’de buluştuktan sonra Pegasus Havayolları ile sefer sayılı PC3110 13.20 uçağı ile Elazığ’a hareket ediyoruz. Tahmini 15.05’da Keyifli yolculuğumuz sonrasında Bizleri bekleyen aracımız ile tarihte bilinen en eski yerleşim yerlerinden olan Harput’a ulaşıyoruz. Burada Harput Kalesi, Kurşunlu Camii,12. Yüzyılda Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yapılmış olan Ulu Camii, Harput Kalesi eteklerinde Balak Gazi heykeli, Arap Baba Türbesi ve Sütkale’yi görüyoruz. Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Keban Barajı’na doğru yola çıkıyoruz. Dünyanın en doğal ve en genç şelalelerinden olan Çırçır Şelalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Bu muhteşem Manzarada fotoğraf molası ardından Ocak Köyü`ne doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımızda, efsane valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun örnek mücadelesi ile yapılan ve Ayşe Kulin’in Köprü kitabına konu olan Yazıcıoğlu köprüsünün hikayesini yerinde dinleyeceğiz. Sonrasında Her yıl yaklaşık 30 bin turisti ağırlayan Ocak Köyü’nde, Alevi kültürünün izlerini süreceğiz. Ocak köyü önceleri "Şeyhler Köyü" adı ile tanınırmış. Köyün kurucusunun manevi dünyasına candan bağlı olanlar Ocak Köyü adı yerine, genelde "Hıdır Abdal Sultan Ocağı" ismini kullanırlar. Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Mustafa Gürer`in şahsî girişim ve katkılarıyla kurulmuş Ocak Köyü Özel Müzesi`ni görüp, kahvesinde çaylarımızı yudumladıktan Kemaliye’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Öğle Yemeği: Elazığ’da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Hoteli: Bozkurt Hotel

2.Gün: Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası  rotamızı Sırakonak köyüne çeviriyoruz. Peğir’e uzaktan bakıldığında sık ağaçların içinde derli toplu görünüyor. Köyün içi labirent gibi. Solumuzda Bahçe Deresi, cılız ve sessiz sokaklarını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Buradan Apçağa köyüne devam ediyoruz Ahmet Kutsi Tecer’in Köyü Apçağa Köyü`nde. Köy için yazılan bir şiir sonrasında çocuk şarkısına dönüşmüş: “Orda bir köy var uzakta, gitmesek de görmesek de, o köy bizim köyümüzdür. rehberimizden köy hakkında bilgileri aldıktan sonra, yöresel öğle yemeğimizi almak için tatuya yalçıner çiftliğine gidiyoruz ve yemeğimizi aldıktan sonra, Kent müzesi, Taşyolu gezimizi gerçekleştiriyoruz. Kemaliye‘ye girişte, yol üzerinde Karanlık Kanyon’dan yani dünyanın 2. büyük kanyonundan geçeceksiniz. Kemaliye halkı yaklaşık 130 yıl boyunca taşı oyarak 2002 yılında tamamlayabilmişlerdir. Kanyona paralel bir şekilde uzanan, çevre ilçelerle köylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran insan emeğinin bir harikası Karanlık Kanyon ve Taşyolu, görkemli güzelliği ile, sizleri bekliyor. Akşamüzeri otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tatuya Yalçıner çiftliğinde yöresel olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Hoteli: Bozkurt Hotel

3.Gün: Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Kemaliye’yi dolaşmaya başlıyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Seytali Parkı, Medrese, Değirmen ve Tübitak tarafından desteklenen Doğa Tarih Müzesi`ni geziyoruz. Tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de, Bebik Kahvelerimizi yudumluyoruz. Lök, tamamen organik ceviz ve kurutulmuş dutun ezilerek birbirine karıştırılması ile hazırlanan bir lezzet öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Kemaliye’den ayrılıyoruz. Divriği’ye geçiyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifa’yı gezip; Divriği Kalesi, Divriği Konaklar ve Taş Evleri göreceğiz. Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’ta Selçuklu ve Osmanlı Dönemi mimari eserleri; Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese ve Etnografya Müzesi`ni geziyoruz. Atatürk’ün Sivas Kongresi`ni yaptığı, Eski Erkek Lisesi Binası’nı görüyoruz. Daha sonra, Sivas’ta ki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Hoteli: Buruciye Hotel

4.Gün: Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatlerde Sivas havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus hava yolları ile 11.40 uçağı ile İzmir’e hareket ediyoruz. Bir başka Yupa Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

(E)

 Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir Elazığ/Sivas İzmir Uçak biletleri
 • Hotelde 3 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (3) Akşam Yemeği (3)
 • Seyahat Sigortası
 • Havalimanı vergileri
 • Yupa Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

İzmir Adnan Menderes Havalimanında 12.20’de buluştuktan sonra Pegasus Havayolları ile sefer sayılı PC3110 13.20 uçağı ile Elazığ’a hareket ediyoruz.

 

Tur Tarihleri  İki Kişilik Odada Kişi Başı   Tek Kişilik Oda  İlave Yatak 7-12 Yaş Arası 3-6 Yaş Arası