Turistik Doğu Ekspresi Turu

%0

Ankara Çıkışlı 4Gece/5Gün

Tren ile Gidiş Uçak ile Dönüş

TL

TL


1.GÜN : Siz değerli  misafirlerimizle saat 16:00`da Ankara Tren garında buluşmanın ardından  Turistik Doğu Ekspresi`nin bizlere ayrılmış olan vagonlardaki  kompartımanlara yerleşiyoruz  yaklaşık 30 saat sürecek olan tren yolculuğumuz saat 16:55’de başlayacaktır. Bu büyülü yolculuğumuzda güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde yol alacaksınız. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Konaklama Trende Yataklı Vagonlarımızda olacaktır.

2.GÜN: Turistik Doğu Ekspresi Treni Sabah saat 06.05’de İliç Tren İstasyonu`na varışının ardından,  İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir.  Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Karanlık Kanyon turuna katılabilirler. Mola Bitimi sonrası 09:05`de İliç’ten hareket.  10:59 Erzincan’ a varış, Tren Erzincan İstasyonunda 3 saat bekleyecektir. Dileyen misafirlerimiz  ekstra düzenlenen Çağlayan,  Altıntepe, ve Ekşisu turuna katılabilirler. Mola sonrası 13:40 hareket.  Saat  17:33’de Erzurum istasyonuna varış. Tren Erzurum istasyonunda 3 saat mola verecektir. Erzurum tren garında siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Trenimiz saat 20:13`de hareket edecektir. Erzurum tren garı hareketimiz ile Manzaralar eşliğinde  geç saatlerde 23:55 sularında Kars’a varıyoruz Tren garında bizi bekleyen  aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.( Konaklama : Kars Park Hotel , Kale Otel Karabağ Hotel Vb. Oteller)

3.GÜN: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından önce Kars’ta yer alan Şehitlik Müzesini gezeceğiz, müze gezimiz sonrası Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani`yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani Harabeleri’nden ayrılarak Çıldır Gölü`ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından göl çevresinde keyifli zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır Gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle(Ekstra) Aşıklar ve Kafkas gecesi programına katılıyoruz.

4.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami)’nin rehberimiz eşliğinde gezilmesi akabinde öğle yemeği için serbest zaman. Kars’ın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra otelimize hareket ederek yerleşiyoruz. Dinlenme sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızı araçlarımıza yerleştirdikten Sarıkamış`a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı`nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış`ta Katerina Köşkü`nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası  Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’da ilk durağımız meşhur Cağ Kebabı olacak. Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’ na hareket ediyor, Bilet ve bagaj işlemleri sonrasın da Anadolu Jet Havayolları  21:45  Erzurum – Ankara Uçağı ile dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz , ve diyoruz ki; 

Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.

(G)

ÖNEMLİ BİLGİLER

 • Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.
 • Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Turistik Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.
 • Misafirimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda ( Sngl )  Tren seyahatinde de ( odada tek kişi kalınacak şekilde ) 2 Kişilik Yataklı oda  konaklaması verilir ve misafir odada tek başına seyahat eder.
 • Turlarımızda araç kapasitesi üzeri yolcu alınmamaktadır. Turumuzu satın alan 3 yaşından büyük tüm misafirlerimiz için koltuk tahsis edilmektedir.  0 - 2 Yaş Bebekler turumuza ücretsiz ve koltuk almadan katılmaktadır.

 Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ankara – Kars  Turistik Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
 • Erzurum - Ankara Uçak Biletleri ( Ekonomi)
 • 1 Gece Turistik Doğu Ekspresi  Konaklaması ( Yataklı Vagon)
 • 3*veya 4* Otellerde 3 Gece  Konaklama
 • Otellerde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde Alınan 2 Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • YUPA TUR Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tren Seyahati Sırasında Alınan Tüm Öğünler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu
 • Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej Biniş Ücretleri
 • Kars Aşıklar Atışması
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

Tur Başlangıç Tarihi Tur Bitiş Tarihi İki Kişilik Odada Tek Kişi  Tek Kişilik Oda
 12 Aralık 2019  16 Aralık 2019    
 16 Aralık 2019  20 Aralık 2019    
 17 Aralık 2019  21 Aralık 2019    
 04 Ocak 2020  08 Ocak 2020    
 11 Ocak 2019  15 Ocak 2020    
 13 Şubat 2020  17 Şubat 2020