UÇAKLI BUTİK VAN TURU

%0

İzmir

2 Gece / 3 Gün

TL

TL


Van Kalesi-Van Evi-Van Kedileri-Nemrut Dağı Krater Gölü-Selçuklu Mezarlığı-Ulu Kümbet-Emin Bayındır Camii-Adilcevaz Tarihi Ulu Camii-Çavuştepe Kalesi-Akdamar Adası-Akdamar Kilisesi

1.GÜN: Siz değerli misafirlerimizle İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali SunExpress Kontuarı saat 10:55’te buluştuktan sonra saat 11:55 uçuşuyla Van’a hareket ediyoruz. Tahmini olarak saat 14:05’te Van Havalimanı’na iniş yapıyoruz. Bizi karşılayacak olan aracımızla buluşarak; Van Kedileri, yöresel dokumaları, Van Kalesi ve Gölü ile zenginlikler memleketi Van’ı gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Van Kalesi oluyor. Urartular döneminde inşa edilmiş olan yapı heybeti ve manzarasıyla görenleri cezbediyor. Aynı bölgede göreceğimiz Van Evi’ni de ziyaret ettikten sonra Van’ın dünyaca ünlü endemik bir kedi türü olan Van Kedileri’ni görmeye gidiyoruz. Kediler hakkında alacağımız bilgiler ardından Van’ın geçmişten günümüze değerini koruyan sanat ürünü olan Van Gümüşleri’ni görüyoruz. Her biri geçmişin yüksek sanatı eseri olan bu gümüşler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Öğle Yemeği: Aşiyan restaurant serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Hoteli: 4* Merit Şahmaran Otel

2. Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında yola çıkarak Van Gölü kıyısında yapacağımız yolculukla Tatvan’a ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen dolmuşlarımızla (ekstra) Nemrut Dağı Krater Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada göreceğiniz harika manzara karşısında şaşkınlığa uğrayabilirsiniz. En son faaliyeti 1441-1443 yılları arasında gerçekleşen bu alan Türkiye’nin en büyük krater gölü olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Sıcak ve Soğuk Göller’in aynı anda bulunduğu bu göller bütünü, kendi türünde dünyada 16. sırada yer almakla beraber Büyük İskender’in meşhur doğu seferi sırasında burayı keşfettiğine inanıldığından “İskender’in Cenneti”’de denmektedir. Buradaki gezimiz sonrası dolmuşlarımızla Tatvan’a ulaşarak öğle yemeğimizi Tatvan’da alıyoruz.Öğle yemeğimizin ardından bir tarafı Süphan Dağı, bir tarafı Nemrut Dağı olan doğal zengin ilçe Ahlat’a ulaşıyoruz. Anadolu’da Türklerin ilk ikamet alanlarından biri olan Ahlat’ta aynı zamanda Atalarımızın anadoludaki en eski izlerine de rastlamak mümkün. Türk Kültür ve Sanatı’nın en önemli merkezlerinden olan Ahlat’ta göreceğimiz yerler; Selçuklu Mezarlığı, Büyük Mezar Taşları (Balbal), Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbeti ziyaretleri sonrası Bitlis’in Adilcevaz ilçesinden geçerken Van Gölü kıyısında bulunan 15. yy. Yapısı olan Bölgenin önemli yapılarından Adilcevaz Tarihi Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Burada yapacağımız gezi sonrası Erciş istikametinden hareketle otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tatvan Özelm Büryan Restaurant serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama Hoteli: 4* Merit Şahmaran Otel

3. Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Van Çavuştepe Kale’sine gidiyoruz. Kale gezimiz sonrasında Gevaş’a doğru hareket ediyoruz varışımızla birlikte önceden bizler için rezervasyonu yapılmış teknemiz ile Van Gölü’nün manzarası eşliğinde yapacağımız keyifli tekne gezisi sonrası Akdamar Adası’na ulaşarak Akdamar Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ada gezimizin ardından dönüş için Van Havalimanına hareket ediyoruz. SunExpress Havayollarının saat 14:35 uçuşuyla İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Tahmini olarak 17:00’de varışımızın ardından bir sonraki Yupa Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

(E)

 Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Van /  Van-İzmir Uçak biletleri
 • 4* Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)
 • Seyahat Sigortası
 • Yupa Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Havalimanı vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Tekne Ücreti
 • Dolmuş Ücreti

ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR SUNEXPRESS KONTUARI ÖNÜ (10:55)

 

Tur Tarihleri  İki Kişilik Odada Kişi Başı   Tek Kişilik Oda  İlave Yatak 7-12 Yaş Arası 3-6 Yaş Arası