2 Gece Konaklamalı Kapadokya-Konya(Mevlana) Turu

%11

Aydın Çıkışlı

11 Temmuz/Aydın Çıkışl

785 TL

695 TL


2 Gece Konaklamalı Kapadokya/Konya(Mevlana) Kültür Turu

11 Temmuz 2019 Perşembe
Saat 20.30’da  Kuşadası minibüs duraklarından, saat 21:30’da Aydın eski otogardan, 22:00 Köşk’ten yolcularımızı aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

12 Temmuz 2019 Cuma
Sabah 07.00 sularında Aksaray’a varış. Orhan Ağaçlı (Melendiz) veya başka bir dinlenme Tesislerinde kendi imkanlarımız ile kahvaltı(ekstra). Kahvaltımız sonrası 09:00 ‘da Ihlara Vadisi’ne varış. Burada rehberimiz eşliğinde Ağaçaltı Kilisesi, Pürenliseki Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Kokar Kilise, Sümbüllü Kilise ve 14 km uzunluğunda ki kanyon görüldükten sonra aracımıza geri dönüyoruz. 45 km uzaklıktaki Kaymaklı yer altı şehrine gidiyoruz. Kaymaklı yer altı şehri görüldükten sonra aşağıdaki detayları yazılı olan yerleri gün içinde gezip görmeye çalışacağız.
İlk durağımız Göreme Açık Hava Müzesi’dir. Göreme Açık Hava Müzesi gezimizin ardından rotamızı Paşabağ’a çeviriyoruz. Paşabağ’da Şapkalı Peri Bacaları arasında gezintilerimizi yapıyor ve serbest alış veriş zamanımızı değerlendiriyoruz. Öğle saatlerinde Avanos kasabasında  Uranus restaurantında öğle yemeğimiz için mola veriyoruz.(Çorba-Pilav-Çömlek Kebabı-Tatlı-Su-Kola veya Fanta) Yemek sonrası serbest gezilerimizi yapıyoruz. Kapadokya bölgesine özgü çömlek atölyelerinde çömlek yapımını görüyor ve onix  taşı  mağazalarını geziyor sonra Devrent Vadisi’ne geçiyoruz.  Diğer ismi Hayal vadisi olan Devrent’te hayal gücümüzü zorlayacak gezimizi sürdürüyoruz Göremediğimiz  Zelve  Ortahisar- Uçhisar  görüldükten sonra. Akşam saatlerinde 5 yıldızlı  5* Dinler  Hotel’e varış. Açik  büfe akşam  yemeğimizi alıyoruz.  Konaklama otelimizdedir, içecekler ekstradir.
 http://urgup.dinler.com/   

13 Temmuz 2019 Cumartesi
Sabah 07:00-09:30 saatleri arası otelimizde açık büfe sabah kahvaltımız alıyoruz.
Kapadokya programı yoğun bir program olduğundan birinci gün gezip göremediğimiz yerleri tüm gün boyunca gezip görmek için saat 10:00’da kahvaltıdan sonra Kapadokya’ya doğru yola çıkıyoruz. (Ürgüp, Üçhisar Kalesi, Asmali Konak)
Tüm gezilerimizin ardından saat 18:00 civarlarında otelimize geri dönüş yapıyoruz.Saat 18:30-19:30 arası otelimizde açık büfe akşam yemeğimizi alacağız.
Akşam yemeğinin ardından muhteşem Türk Gecesine katılacağız.(ekstra). Türk Gecesi ardından otelimize geri dönüş ve konaklama otelimizdedir. (Ayrica balon turu isteyenlere hazirlayabiliriz extra.

14 Temmuz 2019 Pazar
Balon turları 120 euro ile 180 euro arasında değişiyor. saatleri de sabah 4.30 ile 8.00 arasındadır. balon hizmetleri arasında ; otelden alınış-otele bırakılış, sıcak içecek ve atıştırmalık ikramları vardır. toplam uçuş saati 3 saattir. uçuş sigortası ücrete dahildir. uçuş sonu kutlaması alkolsüz şampanya seremonisi vardır. hatıra amaçlı sertifika ya da madalya verilmektedir.
Sabah otelimizde Açık Büfe   sabah  kahvaltımız ardından 09:00 sularında otelimizden ayrılıyoruz. Daha sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz . Konya’ya varmadan  Sultan Han Obruk Gölünü  göreceğiz. Obruk Gölü’nün oluşumu konusunda bölge halkında ağırlıklı olan inanış göktaşı düşmesidir. Derinliği yaklaşık 30 metreyi bulan Obruk gölü, Beyşehir gölünden yeraltı sularıyla besleniyor. 
 İlk olarak extra öğle yemeğimiz için Konya’da   mola veriyor Haci Şükrü, Havzan veya Konya  mutfağinda  ekstra öğlen yemeği ardından, Mevlana Türbesi gezimizi yapacağız. Bu gezimiz ardından dönüş yolculuğumuz başlayacaktır. Geldiğimiz güzergah üzerinden geri dönülecektir. Gece saatlerinde Aydın Kuşadası’na varış.

Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz, ve diyoruz ki; 
Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.  

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 5 Yıldızlı Otelde Yarım Pansiyon Konaklama
 • 2.Gün Alınacak Öğle Yemeği
 • Otelde Alınacak Kahvaltı ve Akşam Yemeği
 • Araç İçi İkram
 • Ulaşım
 • Rehberlik
 • TÜRSAB Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Gidişteki Sabah Kahvaltısı
 • Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • 3. Ve 4. Gün Öğlen Yemekleri
 • Dönüşteki Akşam Yemeği
 • Türk Gecesi
 • Kişisel harcamalar

 

   İki Kişilik Odada Kişi Başı   Tek Kişilik Oda  İlave Yatak 3-12 Yaş
 Aydın`dan  695.00 TL - 695.00 TL 495.00 TL
 Kuşadası`ndan 715.00 TL - 715.00 TL 515.00 TL

Tur Çıkış Tarihi: 11 Temmuz 2019 Cuma

Not: Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında kalmak koşuluyla uygulanacaktır.