KONYA TURU 746. ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ

%0

Aydın Çıkışlı

12 Aralık / 1 Gece 3 Gün

TL

TL


746.HZ. MEVLANA VUSLAT YILDÖNÜMÜ ULUSLARARASI ANMA TÖRENLERİ VE KONYA & MEVLANA KÜLTÜR TURU

‘’YILDA BİR DEFA OLAN ÖZEL SEMAZENLERİ GÖRME FIRSATI’’

1.GÜN: 12 ARALIK 2019 PERŞEMBE

22.00  Nevzat Biçer Parkı önünden veya eski otogardan hareket                                         

GÜZERGAHIMIZ  AYDIN-NAZİLLİ-DENİZLİ- DİNAR ÜZERİ AKŞEHİR-KONYA

2.GÜN:13 ARALIK 2019 CUMA

07.00 veya 08.00 Meram Bağlarındaki 3*  Sema Hotel’e varış. Burada limitsiz çay eşliğinde açık büfe sabah kahvaltısı ardından kokartlı rehber eşliğinde Konya turumuz başlıyor. Çarşı merkezinde alışveriş imkanı,  Alattin Tepesi, Alattin Camii, İnce Minareli Camii,  Karatay Müzesi, EN ÖNEMLİSİ MEVLANA TÜRBESİ, Şems-i Tebrizi Türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tüm bu gezilerimizin ardından otelimize geri dönüp akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğimiz sonrasında 20:00’da Başlayan 746. HZ.MEVLANA’YI ANMA TÖRENLERİ’Nİ huşi içinde seyrediyoruz. Bu eşsiz seyrimizin ardından konaklama için otelimize geri dönüş yapıyoruz. www.otelsema.com.tr

3.GÜN: 14 ARALIK 2019 CUMARTESİ

Sabah  07:00 uyandırma. Açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08:00’da otelimizden ayrılıyoruz. Beyşehir’e doğru hareket ediyoruz. Çok köklü bir geçmişe sahip olan Konya-Beyşehir adeta bir açık hava müzesi gibidir. İlçede görülebilecek bir çok tarihi eser ve kalıntı bulunmaktadır. Bunların başlıcası Eşrefoğlu Camiidir. Eşrefoğlu Camii, 46 ahşap sütun üzerinde yükselir. Sütunlar meşe ağacı odunudur ve inşa edilmeden önce 6 ay suda bekletilmiştir.6 metre yüksekliğinde, çini mozaik ile kaplı çok görkemli bir mihraba sahiptir. Anıtsal bir taç kapısı vardır. Minberi tamamen ceviz ağacından, oymalı ve çatmalı tutkalsız yapılmıştır. İnanılmaz bir düzgünlük ve incelikte yapılan minber geometrik şekiller ve bitkisel bezemelerle kaplıdır. Caminin tavanı renkli kalem işi süslemelere sahiptir. Özellikle konsollardaki kök boyalı motifler dikkat çekicidir. Eşrefoğlu Camii, Selçuklu Ulu Camiilerinde Görülen şu özelliklerin tamamını barındıran tek örnektir: Çoğul ahşap sütunlu, tavanı tamamen ahşap ve kalem işçiliği ile süslenmiş, minber tamamen ahşap ve kündekari tekniği ile yapılmış, mihrabı çinilidir. Mevlana törenlerinden sonra görülmesi gereken en önemli yerdir. Eşrefoğlu Camii gezisi ardından yolumuza devam ediyor rotamızı Isparta’ya doğru çeviriyoruz.  Burada Eğirdir Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Eğirdir Gölü Isparta ili sınırları içerisinde yer almakta ve göller bölgesinin en büyük doğal zenginliklerinin başında gelmektedir. Yüzey rakımı 917 M olup alanı 482 M2’dir. Eğirdir Gölü’nün muhteşem manzarası eşliğinde ekstra öğle yemeği  ( Balık ve deniz mahsülleri ürünü menüsü önerimizdir.) Yemeğimiz sonrası Isparta şehir merkezine geliyoruz. Burada Rosella Kozmetikte alışveriş imkanımız vardır. Alışverişimiz ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Güzergahımız:  Dinar-Denizli-Nazilli üzeri Aydın’a varış.

Bir başka Yupa Turizm organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz, ve diyoruz ki; 

Bizi Bizimle Gezenlere Sorun, Sonra Karar Verin.  

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 3* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama
 • Araç İçi Soğuk İkramlar
 • Ulaşım
 • Rehberlik
 • TÜRSAB Seyahat Sigortası
 • Şeb-u Arus Tören Biletleri (Akşam Seansı)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze Kart 70TL)
 • Ve 3. Gün Öğlen Yemekleri
 • Dönüşteki Akşam Yemeği
 • Yol Güzergahında Alınan Tüm Yemek ve İçecekler
 • Kişisel Harcamalar

Not: Acente veya rehber gerekli görüldüğü durumlarda tur programına bağlı kalmak koşuluyla, programda değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden firmamız kesinlikle sorumlu değildir.

6502 sayılı tüketici kanuna göre hazırlanmıştır.

Notlar
Turumuz kesin çıkışlıdır.

Tur için kontenjanımız 31,39 veya 46 kişi ile sınırlıdır.
Kişi sayısına göre aracımız 31, 39 veya 46 kişilik olacaktır.
B2 ve D2 belgeli araçlar 2013 ve 2014 model araçlar kullanılacaktır.

31LİK ARAÇ:

Tek Kişilik Odada Tur Ücreti

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücreti

 

Üç Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücreti