Kuzey Adalar Turu

%0

Bodrum

4 gece 5 Gün/Bodrum Çıkış


 4 Gece / 5 Gün Kuzey Adalar Turu. 4 ada bir turda! Kalimnos adasında 1 gece, Patmos adasında 1 gece ve Leros adasında 2 gece, 3*/4* Yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama, bütün feribot biletleri, Kalimnos, Patmos ve Leros adalarında Şehir Turu ile adalardaki bütün transferler ve Türkçe rehberlik hizmeti dahil.

KUZEY ADALAR TURU-BODRUM ÇIKIŞLI

KALİMNOS, LEROS, PATMOS, LİPSİ 

1.Gün  Kalymnos Turu

Belirtilen saatte Turgutreis D-Marin ‘ de buluşuyoruz .
Biniş kartı ve gümrük işlemlerin ardından Turgutreis’ ten ,feribot ile Kalimnos  Adası ‘na hareket ediyoruz.
40 dakikalık deniz yolculuğunun ardından Kalimnos ‘a varış ve pasaport işlemlerinin tamamlanması.
Limanda bizi bekleyen otobüse binerek yaklaşık 3,5 saat sürecek olan şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında eski yerleşim bölgesi olan Hora bölgesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Servi ağaçları arasından geçerek adanın diğer tarafında bulunan Telendos manzaralı Mirties bölgesinden adanın güzelliklerinin fotoğraflarını çekiyoruz. Daha sonra Massouri bölgesine gelerek dağcıların en sevdiği yerlerin başındaki Grande Grotta denilen büyük hendeği ziyaret ediyoruz ve kahvelerimizi Mirties bölgesinde Telendos Adası manzarası eşliğinde içiyoruz. Kahvelerimiz biter bitmez Kalimnos şehir merkezini tam tepeden gören Aziz Savvas Kilisesini de ziyaret ederek turumuzu tamamlıyoruz ve sonrasında otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün Patmos Turu

Kahvaltıdan sonra limana giderek Patmos Adasına hareket ediyoruz. Patmos’ta dünya mirasları listesinde bulunan Aziz Yoannis Manastırı, Apokalypse Mağarası, Değirmenler ve şehir merkezi olan Hora bölgesini ziyaret ediyoruz. Turun bitiminde Patmos ‘taki otelimize giriş yapıyoruz ve odalarımıza yerleştikten sonra Patmos ‘ ta geçireceğimiz zamanın keyfini çıkartıyoruz.

3.Gün Leros Turu

Kahvaltıdan sonra limana geliyor ve  hızlı katamaran ile Leros’a hareket ediyoruz. Leros ‘ta bizi bekleyen otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Agia Marina, Panteli, Gurna, Lakki, Agios İsiodoros Kilisesi ve Leros adasının en güzel yeri olan Agia Marina ve Panteli’ yi yukarıdan gören kaleyi ziyaret edip, doyumsuz manzaranın tadını çıkarıyoruz. Turun bitiminde otele yerleşiyoruz.

4.Gün Lipsi Turu ( Ekstra  40 € )

Kahvaltının ardından otelden ayrılıp Lipsi adası için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik feribot yolculuğundan sonra Lipsi ‘ ye varıyoruz. Lipsi ‘ nin merkezi adalar arasında en bakir kalanlardan olduğu için çok kalabalık değildir. Bu nedenle şehir merkezinde kalabilir, deniz kenarında Ege’nin Maldivleri olan Lipsi’nin cam berraklığındaki sularında doyasıya denizin keyfini çıkartabiliriz. Burada 5 ada turu yapan ve araç yolu olmayan adalara giden küçük teknelerle bu deniz keyfini zirveye çıkartabiliriz. Dönüş saatimizde limanda hazır bulunup tekrar feribot ile Leros’a dönüyoruz. Leros ‘ta yine lezzetli Yunan yemekleri bizi bekliyor olacak.

5.Gün Leros – Bodrum dönüş

Kahvaltının ardından Leros ‘ta güzel vakit geçirmek için yeteri kadar zamanımız olacak.Bu zaman zarfında motosiklet veya araba kiralayıp adayı tam anlamıyla keşfedebilir  yada masmavi denizin tadını çıkarabiliriz. Belirlenen saatte limanda hazır bulunuyoruz ve 1,5 saat süren hızlı katamaran yolculuğu ile Bodrum’ a varıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

 • HIZLI KATAMARAN / FERİBOTLA ULAŞIM ( TURGUTREİS-KALİMNOS, KALİMNOS-PATMOS, PATMOS-LEROS, LEROS-BODRUM )
 • LİMAN VERGİLERİ
 • TÜRKÇE REHBERLİK
 • 4 GECE  3* / 4*   OTELDE ODA/KAHVALTI KONAKLAMA
 • ADALARDAKİ BÜTÜN TRANSFERLER
 • KALİMNOS, PATMOS VE LEROS ADASINDA ŞEHİR TURU

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • YURTDIŞI HARÇ PULU
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ BEDELLERİ
 • SCHENGEN VİZESİ
 • OTELDEKİ EKSTRA HARCAMALAR
 • ÖĞLEN YEMEKLERİ
 • GÜNÜBİRLİK LİPSİ TURU (40€)

2019 yılı için turlar güncellenme aşamasındadır. Tur tarihleri ve fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.